SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA DO PARAFIAN

SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA DO PARAFIAN

DRODZY PARAFIANIE

Zwracam się do Was w tych ciężkich chwilach próby. Chciałbym z całego serca podziękować za Waszą niezwykle odpowiedzialną i godną postawę, za to, że w tą niedzielę pozostaliście w swoich domach, w swoim domowym Kościele. Zdaję sobie sprawę, jak dla wielu z Was było to niezwykle bolesne doświadczenie – niedziela bez Mszy św. w swoim kościele. Jeszcze niedawno rzeczywistość nie do wyobrażenia. Ale tak trzeba było. Trzeba tą dla wielu niezrozumiałą sytuację po prostu zaakceptować. I jeszcze będzie to trwało przynajmniej do 29 marca. Ale i dla mnie to rzeczywistość, w której krwawi serce. W najczarniejszych snach nigdy nie myślałem, że będę jako kapłan i jako proboszcz namawiał swoich parafian – w Dzień Pański zostańcie w domu, nie idźcie do kościoła na Mszę św. Czyż może być dla proboszcza bardziej bolesne doświadczenie, niż odprawiać niedzielną Eucharystię w praktycznie pustym kościele? Serce się kraje. Ale wiem, że tak trzeba, że musimy to doświadczenie przyjąć, choć ze łzami w oczach człowiek krzyczy – dlaczego? Nie nam oceniać niezgłębione wyroki Boże, ale może to znak dla nas, że tak spowszedniała nam ta niedzielna Eucharystia, że jej już tak bardzo nie cenimy, że jest w naszym życiu czymś oczywistym. Może teraz dopiero widać dla niektórych z nas, jaka to łaska móc w niej uczestniczyć.

Moi drodzy. Nadejdzie jednak ten dzień, ta niedziela, ten Dzień Pański, kiedy to znów tłumnie spotkamy się na niedzielnej Eucharystii – jakaż to będzie dla nas wszystkich niezwykła chwila radości. Znów razem przy ołtarzu Pańskim. Modlę się gorąco, aby nastąpiło to jak najszybciej.

Dziękując więc raz jeszcze za Waszą niezwykle dojrzałą postawę, proszę, abyście jeszcze wytrwali, abyście jeszcze w te niedziele 22 i 29 marca pozostali w domach. Bolesne to doświadczenie, ale wszyscy wiemy, że absolutnie konieczne. I nie zadajmy Panu Bogu pytania – dlaczego?, ale może – co chcesz mi Boże przez to powiedzieć?

Z wyrazami głębokiej wdzięczności za to, że w tych nadzwyczajnych i trudnych chwilach mogę być razem z Wami – ks. Proboszcz.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. more information

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij