Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021 r. – XVII Niedziela Zwykła

Z wielką radością witamy w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Teresę, która po 35 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych podejmuje posługę w naszym kościele. Życzymy jej wielu Bożych łask w nowym miejscu, opieki Matki Bożej Krzeczowskiej i życzliwości Krzeczowian.

Dziś w naszym kościele kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Za chwilę będziemy się modlić za kierowców i wszystkich podróżujących i poświęcimy pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. ksiądz podejdzie do każdego pojazdu i pokropi wodą święconą. Wtedy też będzie można złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom, organizowaną przez MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji.

Dziś przypada wspomnienie świętego Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa
Poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Marty. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcem Świętym w ramach Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Niedziela – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Tajemnice przynoszą zelatorzy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi w ramach wakacyjnego cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga.