Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020 r. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziś I Niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż.

Dziś w uroczystość Wszystkich świętych Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11,00 i 16.00. Transmisja na parafialnym profilu na Facebooku Mszy św. o godz. 11.00.

Przypominamy, że według rozporządzenia Rady Ministrów dziś i jutro nasz cmentarz jest zamknięty. Ale pozostaje nam to najważniejsze – MODLITWA. To najcenniejszy dar i najlepsza pomoc, jaką możemy ofiarować naszym bliskim Zmarłym. Zapraszamy na codzienną mszę świętą podczas której możemy przyjąć Komunię Świętą w intencji naszych Zmarłych i zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że w tym roku wyjątkowo ten odpust możemy uzyskać przez cały miesiąc listopad. Wizytę na cmentarzu można będzie rozłożyć w czasie. Mamy na to cały listopad. Każdy z nas zdąży nawiedzić groby swoich bliskich i zapalić na nich znicz pamięci. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych przede wszystkim na różańcu. W tamtym tygodniu rozdawaliśmy różańce zrobione własnoręcznie przez ks. Franciszka Płaczka. Nie dla wszystkich starczyło. Dlatego też ksiądz Franciszek podarował nam więcej różańców przez siebie zrobionych. Przed kościołem rozdają je ministranci. Każdy z nas może je wziąć ze sobą nie tylko dla siebie ale również dla członków swojej rodziny czy znajomych. I przypominamy co najważniejsze – nie składamy za nie żadnej ofiary, a jedynie zobowiązujemy się do odmówienia jednej cząstki, czyli pięciu dziesiątek, za zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tych najważniejszych dniach poświęconych naszym zmarłym, warto mieć ten różaniec, warto przekazać go znajomym i pomodlić się na nim za tych, którzy naszej modlitwy najbardziej potrzebują – za dusze w czyśćcu cierpiące. Weźmy więc je ze sobą, bo są zrobione przez księdza i niech modlitwa na nich wspomoże naszych zmarłych, którzy cierpią w czyśćcu.

W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej nie będzie oczywiście dzisiaj modlitwy z wypominkami na cmentarzu. Ale zapraszamy na Różaniec św. połączony z wypominkami: dziś o godz. 15.30, w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. i w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.

Jutro „Dzień zaduszny” – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Msze św. będą odprawiane o godz. 6.45, 9.00 i 18.00.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś nie ma naszych specjalnych kopert, to można je wziąć ze stolika. Informujemy jednocześnie, że rozpoczęliśmy tynkowanie w naszym nowym budynku – zdjęcia na naszym parafialnym profilu na Facebooku.

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Spowiedź św. w zakrystii rano w godz. 6.10 – 6.40 i po południu w godz. 16.30 – 17.15. W sobotę spowiedzi nie będzie.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi: o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą; oraz o założycielu Rycerzy Kolumba, którego biografia jest fascynującą historią pokonywania życiowych trudności.