Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019 r. – I Niedziela Adwentu

Rozpoczął się Adwent. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci, zapraszamy na adwentowe roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 Bardzo prosimy abyśmy na roraty przychodzili z lampionami. Jutro każde dziecko otrzyma planszę, podobną do tej z dekoracji naszego kościoła, a w kolejnych dniach obrazki, które będziemy na nią przyklejać. Za zebranie wszystkich naklejek będzie nagroda. Nagrody czekają też na dzieci każdego dnia. Prosimy, aby przynosić ładnie zrobione serduszka podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą oraz wpisanym dobrym uczynkiem. Te serduszka udekorują później nasze choinki w kościele, dlatego prosimy, aby serduszka były małe.  Dziękujemy również siostrze Grażynie za tą piękną adwentową dekorację.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc ostatnia w tym roku składka inwestycyjna. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Jeśli ktoś nie ma naszej specjalnej koperty, to może ją wziąć ze stolika. Informujemy, że do finansowego zamknięcia dotychczasowych robót budowlanych Domu Parafialnego brakuje jeszcze około 9 500 zł. Jednocześnie przypominamy, że w czasie Mszy św. w sylwestra, kiedy podsumujemy cały rok działalności naszej parafii, przedstawimy również pełny raport o naszej składce inwestycyjnej.

Niedziela – dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż, a o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej.
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
Środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Z tej okazji naszej siostrze Barbarze składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe – Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask. Przed roratami o godz. 16.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W tym dniu cieszmy się z wszelkiego rodzaju objawów dobroci i życzliwości. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.15 i Msza św. o godz. 6.45; popołudniu spowiedź od godz. 15.30. Warto skorzystać z tego sakramentu, aby przeżyć Adwent pojednanym z Bogiem. Jednocześnie informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie w piątek 20 grudnia. Od godziny 8.30 odwiedziny chorych – prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Chorych odwiedzimy też 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia.
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
Niedziela uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to zarazem Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po Mszach św. przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

Od czwartku Pan Organista będzie chodził po parafii z opłatkami na stół wigilijny. Złożone ofiary są wynagrodzeniem dla Niego za jego posługę jako organisty w naszym kościele. Dziękując panu Józefowi za tą niezwykle ważną służbę w naszej Wspólnocie, z góry wszystkim Bóg zapłać za wsparcie.