Ogłoszenia duszpasterskie 02.02.2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Ze względu na przeżywany dziś Dzień Życia Konsekrowanego przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz zakonów kontemplacyjnych. O godz. 15.30 tradycyjna niedzielna adoracja a o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.

Jak wszyscy wiemy i widzimy wczoraj udało się zakończyć montaż Jubileuszowego Krzyża św. Jana Pawła II w 100 – lecie Jego urodzin. I tu wielkie podziękowanie dla ks. Antoniego, który to wielkie dzieło wymyślił i konsekwentnie je realizuje, szukając też środków finansowych. Wielkie też podziękowanie panu Krzysztofowi z Lubnia, którego firma realizuje to zadanie. Oczywiście to nie koniec tej inwestycji. Trzeba jeszcze zainstalować podświetlenie krzyża, zagospodarować całe otoczenie, gdzie znajdzie się również ołtarz, aby można było tam sprawować Najświętszą Eucharystię i wiele innych zadań. Dlatego uroczyste poświęcenie naszego Krzyża odbędzie się pod koniec lata. O dokładnej dacie poinformujemy po konsultacjach z ks. Arcybiskupem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc po styczniowej przerwie kolejna składka inwestycyjna. Koperty można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne. Jeśli ktoś nie ma jeszcze naszych specjalnych kopert, to można je wziąć ze stolika. Przy tej okazji chciałbym raz jeszcze podkreślić, że nasz Dom Parafialny będzie służył wszystkim parafianom, a nie jakieś jednej grupie. Przypomnę, że w piwnicach będzie miejsce na magazyn, ale i na salkę dla młodzieży. Będą tam ubikacje dla wszystkich i sala parafialna z zapleczem kuchennym. Ta sala, co podkreślałem nie jeden raz, będzie służyć wielorakim działaniom duszpasterskim. Nie wyobrażam sobie takiej działalności bez tej sali – kościół jest miejscem modlitwy, a nie spotkań dyskusyjnych, jak na przykład powinno to odbywać się w czasie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania czy jakichkolwiek innych spotkań. Raz jeszcze pragnę z serca podziękować wszystkim za dotychczasową ofiarność, która pozwoliła szybko wybudować nasz Dom w stanie surowym otwartym. Chcemy na wiosnę zacząć zakładać wszelkie instalacje i wstawić okna i drzwi. Raz jeszcze więc wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Na Mszy św. pobłogosławimy świece i wiernych.
Środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. pobłogosławienie chleba i wody. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od 6,15 i popołudniu od godz. 17.00. Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

Za tydzień rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które ma nas przygotować do dobrego i świętego przeżycia Wielkiego Postu.  Zapraszamy więc na indywidualną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przed południem między Mszami św. i po Sumie do godz. 16.00. O godz. 15.45 adorację zakończymy tradycyjnym dziesiątkiem Różańca św. i litanią do św. Jana Pawła II.

Dziś kończy się czas, w którym śpiewaliśmy kolędy, a w kościele była dekoracja bożonarodzeniowa. Dlatego zapraszamy młodzież jutro na godz. 10.00, aby pomóc w rozbiórce tej dekoracji. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Informacja od organizatorów Zabawy Karnawałowej: Informujemy, że z powodu zbyt małej ilości chętnych osób, zabawa karnawałowa 15 lutego nie odbędzie się. Za utrudnienia przepraszamy.

Zarząd OSP Krzeczów zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców, na walne zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się dnia 8 lutego 2020 o godzinie 17.00 w remizie OSP Krzeczów. Obecność członków OSP obowiązkowa.