Ogłoszenia duszpasterskie 02.05.2021 r. – V Niedziela Wielkanocna

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17.30 w dni powszednie i o godz. 15.30 w niedziele. Wszystkie Msze św. w dni powszednie są o godz. 18.00. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż.

Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. Będziemy transmitować Mszę św. o godz. 11.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. odnowienie ślubów jasnogórskich.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 trzynaścioro dzieci z klasy III przyjmie swoją pierwszą Komunię św. W związku z tym w przyszłą niedzielę nastąpią zmiany w godzinach odprawiania Mszy św. Nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00 i nabożeństwa majowego o godz. 15.30. Litanię do Matki Bożej odmówimy po Mszy św. o godz. 7.30. Przed południem Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Czyli zamiast Mszy św. o godz. 9.30 będzie Msza św. o godz. 9.00. I tą Mszę św. będziemy transmitować. Prosimy wszystkich, aby skorzystać z uczestnictwa we Mszach się o godz. 7.30 i 9.00, a na Mszy św. o godz. 11.00 w kościele mogą przebywać tylko dzieci pierwszokomunijne i ich najbliższa rodzina.

Spotkania dzieci przed pierwszą Komunią św. we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy również rodziców dzieci. Pierwsza spowiedź św. w sobotę o godz. 9.00.

Ze względu na pierwszą Komunię św. w przyszłą niedzielę nie będzie tradycyjnej składki inwestycyjnej – składka ta będzie w 3 niedzielę miesiąca czyli 16 maja.

Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym krzeczowskim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Przy tej okazji chcemy bardzo serdecznie podziękować strażakom za wszelką pomoc dla naszej parafii i życzliwą współpracę. Z serca wielkie Bóg zapłać.
Środa – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
Czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca, a więc Msze św. o godz. 6.45 i 18.00. Spowiedź w zakrystii rano od godz. 6.10 do 6.40, po południu w godz. od 16.00 do 17.00. Nie będzie spowiedzi w sobotę, a w innych terminach po wcześniejszym uzgodnieniu. Przypominam, że spowiedź jest możliwa w każdym terminie, tylko wcześniej proszę zadzwonić i umówić termin. Chorych będziemy odwiedzać od godz. 11.00 – proszę ich zgłosić w zakrystii.
Sobota – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
Niedziela – W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę nie odbędzie się. Jednak bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim warto przeczytać między innymi o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kulturą gniewu.

Przypominamy, że dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy środki na operację dla Ignasia z Tokarni, którego serce czeka na pomoc ludzi o wielkich sercach.