Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. O godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św.

Serdeczny Bóg zapłać za wsparcie budowy kościoła w parafii w Huciskach w zeszłym tygodniu. Zebraliśmy 2620 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego pikniku parafialnego, zwłaszcza naszej Radzie Parafialnej, naszej Szkole im. Św. Jadwigi z panią Dyrektor na czele i Radzie Rodziców, pani Ewie Burtan, zespołowi „Cyrniawa”, naszym niezawodnym strażakom, paniom malującym twarze i młodzieży posługującej w strefie malucha.  Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli podarunki dla dzieci. Bez waszej pomocy nie mógłby się ten piknik odbyć. Z całego serca Bóg zapłać.

A za tydzień kolejna składka inwestycyjna na nasz nowy Dom Parafialny św. Wojciecha. Z góry dziękujemy za wsparcie, tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się moment rozpoczęcia tej inwestycji.

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od 6,15 i Msza św. o godz. 6.45, popołudniu spowiedź od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. O godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Janinę Kwatyra. Módlmy się w jej intencji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów i uczestników.