Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2020 r. – II Niedziela Bożego Narodzenia

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic dla Róż. W piątek na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zebraliśmy 1 568 zł. Bóg zapłać.

W środę uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”.  Jest to uroczystość obowiązująca. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po południu Mszy św. nie będzie. Po Mszach świętych pobłogosławienie kredy i kadzidła. Każdy będzie mógł wziąć sobie do domu pakiecik zawierający poświęconą kredę, węgielek i kadzidło. Jest to zarazem dzień modlitw w intencji misji. Składka będzie przeznaczona na misje.

Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – możliwość spowiedzi św. w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni spowiedź po wcześniejszym uzgodnieniu.

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia. Mimo, że kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

Kontynuujemy wizytę duszpasterską – tzw. „kolędę” w domach, których mieszkańcy wyrazili specjalne zaproszenie. Jutro od godz. 15.00 Rola Mielcowa. Żeby jednak nie pozostawić żadnej rodziny bez błogosławieństwa w tym nowym roku, zapraszamy tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjąć kolędy w tym czasie, na Mszę św. w najbliższy piątek. Może przyjść cała rodzina albo jej przedstawiciel. Po Mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo dla swoich bliskich i dostaną tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny, które już w swoim zakresie trzeba będzie odmówić w swoim mieszkaniu. Zapraszamy.

Uwaga – w tym miesiącu wyjątkowo składka inwestycyjna będzie w 3 niedzielę miesiąca.