Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019 r. – VIII Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic dla Róż. Po „zmiance” zapraszamy zelatorów na krótkie ważne spotkanie na plebanii.

Kontynuujemy nasze 40 – godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszamy więc dziś na indywidualną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przed południem między Mszami św. i po Sumie do godz. 16.00.

Serdeczny Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, która jest przeznaczona na pokrycie rachunków za ogrzewanie. A w zeszłą niedzielę zebraliśmy 2 667 zł. na modernizację naszego nagłośnienia. Bóg zapłać. A za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna, przeznaczona na nasz nowy Dom Parafialny. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej.

W środę rozpoczyna się kolejny okres Roku Liturgicznego – Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy osoby dorosłe są zobowiązane nie tylko do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale również do spożywania najwyżej trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Od jutra rozpoczyna się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca.

Zachęcamy wszystkich do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pokutnych. Drogę Krzyżową będziemy w tym roku odprawiać w piątki o godz. 17.15 dla dzieci – będą one dostawać specjalne puzzle, których zebranie będzie nagrodzone, a młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 18.30 – po Mszy św. Ta Droga Krzyżowa będzie powtarzana w niedziele po „sumie” dla tych, którzy w piątki nie mogą w niej uczestniczyć. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 15.00. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w dniach od 31 marca do 3 kwietnia.

Pragniemy przypomnieć, że odpust zupełny można zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej bądź indywidualnie bądź wspólnotowo pod zwykłymi warunkami. Taki odpust zupełny można też uzyskać za udział w gorzkich żalach.

Poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 16.45, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Niedziela – składka będzie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia. Zachęcamy również do zabrania do domu bezpłatnego egzemplarza gazety „ChiT” wyłożonego na stoliku, w którym znajdziemy wiele artykułów dotyczących Wielkiego Postu, świąt wielkanocnych, spowiedzi czy „Całunu Turyńskiego”. Warto, aby „ChiT” znalazł się w każdym domu naszej parafii, aby w wolnej chwili po niego sięgnąć i pogłębić swoje przeżywanie Wielkiego Postu.

Pragniemy poinformować, że w związek małżeński zamierzają wstąpić: Ewelina Wójcik, zamieszkała: Krzeczów 9 i Michał Pluta, zamieszkały: Załuczne 78.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Czopka z Roli Spórnowej. Polecamy go naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen