Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020 r. – IV Niedziela Wielkanocna

Pragniemy bardzo, aby każdy z parafian miał możliwość udziału we Mszy św. niedzielnej i przyjęcia komunii św. wielkanocnej (ten czas kończy się 7 czerwca). Prośba więc do tych, którzy już w okresie wielkanocnym byli na Mszy św., aby pozostać w domu i umożliwić udział innym. Na poszczególne Msze św. w majowe niedziele będziemy zapraszać mieszkańców konkretnych Ról. Oczywiście na Mszy św. mogą dodatkowo być ci, którzy mają zamówione intencje. Pamiętajmy, że w naszym kościele może we Mszy św. uczestniczyć 10 osób, reszta więc pozostaje na polu w odpowiednich odległościach. Osoby stojące na zewnątrz przyjmują komunię św. przed drzwiami kościoła. Przed wyznaczoną niedzielą dobrze by było, aby mieszkańcy danej Roli skorzystali z sakramentu pokuty, jeśli istnieje taka potrzeba i przyjęli na Mszy św. komunię św. wielkanocną. Przed najbliższą niedzielą spowiedź w sobotę 9 maja w godz. 15.30 do 17.00. Oczywiście ze spowiedzi św. w tym czasie mogą skorzystać wszyscy. W czasie spowiedzi co 15 minut udzielamy Komunię św. Spowiedź odbywa się w zakrystii, więc możemy spokojnie oczekiwać i modlić się w kościele. Dalej utrzymujemy regułę, że w inne dni spowiedź po uprzednim ustaleniu terminu.

W przyszłą niedzielę 10 maja zapraszamy mieszkańców Roli Burmistrzowej na Msze św. o godz. 7.30 i 9.30, mieszkańców Roli Swałtkowej na Mszę św. o godz. 11.00, mieszkańców Roli Tomczykowej na Msze św. o godz. 16.00 i 17.15. We własnym zakresie proszę jakoś podzielić się, aby nie wszyscy przyszli na jedną Mszę św. Oczywiście wszystkich obowiązują w kościele maseczki, z wyjątkiem księdza. I zachowujmy dystans również w kościele.

Zapraszam również ministrantów starszych i lektorów do służenia (od 6 klasy w górę). W tygodniu według rozpiski, a w niedzielę proszę ministrantów o kontakt z Krzyśkiem Polaniakiem, bo on będzie wpisywał na poszczególne Msze, aby nie było was więcej jak 2-3 osoby. Służymy oczywiście w maseczkach – lektorzy mogą je zdjąć na czas czytania.

Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, które są transmitowane przez media społecznościowe. W kościele oczywiście obowiązuje limit 10 osób. Ze względu na te nabożeństwa w miesiącu maju wszystkie Msze św. w dni powszednie będą o godz. 18.00 – nie będzie więc rannych Mszy św. W niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 11.00.

Za tydzień składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła, wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej albo w inny sposób dostarczyć na plebanię. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność. Kończymy już zakładanie instalacji elektrycznej, przymierzamy się do budowy pozostałych instalacji.

Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa i zarazem patrona strażaków. Z tej okazji naszym krzeczowskim strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Msza św. w intencji członków OSP Krzeczów i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków odbyła się wczoraj wieczorem.  Przy tej okazji chcemy bardzo serdecznie podziękować strażakom za wszelką pomoc dla naszej parafii i życzliwą współpracę.
Jednocześnie informujemy, że decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Starszego brygadiera Andrzeja Bartkowiaka jednostka OSP Krzeczów została włączona z dniem 1 maja 2020 roku do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. To wielki zaszczyt ale i nowe wyzwania. Gratulujemy więc i życzymy powodzenia.
Wtorek – święto św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
Środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.00, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych. Transmisja w mediach już od godz. 17.00.
Niedziela – ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja z Wawelu do sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława na Skałce nie odbędzie się.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.