Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021 r. – XXVII Niedziela Zwykła

Dziś procesja różańcowa do 5 ołtarzy o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej za ojczyznę, tak bardzo dziś wszystkim nam potrzebnej. Przyjdźmy całymi rodzinami i stwórzmy wielką wspólnotę modlitwy również w najbardziej dla każdego z nas ważnych intencjach. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, w sobotę po Mszy św., a w niedziele – z wyjątkiem dzisiejszej – o godz. 15.15.

Pragniemy również poinformować, że ze względu na remont dachu naszego kościoła przez cały październik od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać Msze św. tylko wieczorem o godz. 18.00. Rano o godz. 6.45 Msze św. tylko w soboty.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś nie ma naszych specjalnych kopert, to można je wziąć ze stolika. Z góry wielkie Bóg zapłać. Informujemy równocześnie, że zeszłej niedzieli zebraliśmy przed kościołem 780 zł. z przeznaczeniem na duszpasterstwo młodzieży. W naszej parafii zostanie 312 zł. z tej sumy.

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zachęcamy do modlitwy szczególnie za papieża Franciszka, śp. ks. kard. Franciszka Macharskiego i ks. Franciszka Płaczka, wielkiego przyjaciela naszej parafii.
Wtorek –
wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 16.45, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych, o godz. 17.15 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

W piątek o godz. 18.30 spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VIII. W sobotę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów na ministranta.

Jeśli chodzi o remont dachu naszego kościoła, to jak widać w tym tygodniu został przygotowany cały tzw. „front robót”. Odpowiednie prace zostały też przeprowadzone na strychu – czego nie widać.  Zdemontowany został między innymi w koniecznym zakresie system gaśniczy „FOG” naszego kościoła, który zostanie odtworzony na wiosnę. Jutro więc zaczynamy i jest to historyczny moment dla naszego kościoła. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli dach kościoła zostanie wyremontowany na wiele pokoleń jeśli chodzi o jego więźbę i na wiele dziesiątków lat jeśli chodzi o pokrycie gontowe. W dni słoneczne będziemy rozbierać gonty z dachu w kilkumetrowym pasie, konserwować i naprawiać istniejące krokwie oraz w niektórych miejscach dokładać nowe, następnie będzie deskowanie i przykrycie papą. Zasada będzie jedna, aby wieczorem dach był całkowicie zabezpieczony. W dni deszczowe będziemy naprawiać więźbę dachową. Módlmy się wszyscy o pogodę. I tu jeszcze pragniemy poinformować, że remont naszego dachu przeprowadza wyspecjalizowana firma z Krakowa „KROZ Henryk Pachla”. Firma KROZ od ponad 30 lat specjalizuje się w kompleksowej rewaloryzacji obiektów zabytkowych. Ponadto oferuje pełny zakres robót ogólnobudowlanych i konserwatorskich. Firma zapewnia także pełną obsługę projektową oraz nadzory budowlane i konserwatorskie. To właśnie ta firma od pięciu lat w naszym imieniu składała wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a obecnie czuwa też nad skompletowaniem wszystkich dokumentów, które umożliwiają podpisanie umowy z Ministerstwem. Na pierwszą część dotacji w wysokości 350 tys. zł. umowa została już podpisana, nad drugą częścią pracujemy, bo kosztorys prac ciągle jeszcze tkwi u Małopolskiego Konserwatora Zabytków.

Wiele się również dzieje pod Krzyżem. Aby zapewnić większą powierzchnię dla uczestników nabożeństw, które tam będą sprawowane, nawieźliśmy 44 wywrotki ziemi, która została wstępnie wyplantowana. I tu wielkie podziękowanie dla naszej Gminy, która pokryła połowę kosztów transportu oraz dla pana Tomasza Masteli, który przewiózł resztę. W poniedziałek Zakład Elektroinstalacyjny Adama Kowala z Tenczyna wkopał kable pod podświetlenie Krzyża i masztów z flagami oraz nagłośnienie terenu pod Krzyżem.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim. Na stoliku i półeczce wystawione są również książki o błogosławionym już Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Są one bezpłatne. Bardzo prosimy wziąć je do swoich domów, aby raz jeszcze bliżej zaznajomić się z tą niezwykłą postacią naszego narodu.