Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiaj Msze św. po procesji oraz o godz. 9.30 i 11.00. Popołudniu Mszy św. nie będzie.

Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku świątecznego, to znaczy o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Popołudniu Mszy św. nie będzie. Jutro do puszek przed kościołem zbiórka przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

Serdeczne podziękowanie za liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia zarówno tu w kościele jak i on-line, a szczególnie: Siostrze Grażynie za przygotowanie całego naszego kościoła na te uroczystości i piękną dekorację kwiatową. A ponieważ siostra Grażyna miała w tym tygodniu imieniny, tym bardziej życzymy jej wszelkich Bożych łask i opieki Matki Bożej Krzeczowskiej oraz wielkiej życzliwości od naszej wspólnoty parafialnej. Podziękowania  panu Józefowi – organiście, za wspaniałe śpiewy; Ochotniczej Straży Pożarnej za zaangażowanie w 24 godzinne czuwanie przy Bożym Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej oraz wszelką okazaną pomoc przy przygotowaniu „Ciemnicy” i „Bożego Grobu” i ogniska; Służbie Liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii; młodzieży za poprowadzenie komentarzy i śpiewów w czasie Liturgii oraz księdzu Antoniemu za modlitewne wsparcie. Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi.

Dziś przypada 50 rocznica święceń kapłańskich naszego księdza Antoniego Płaczka. Po południu ks. Antoni spędzi ten czas na wspólnej Eucharystii ze swoimi kolegami rocznikowymi na terenie naszej parafii. A za tydzień ks. Antoni o godz. 11.00 odprawi Mszę św. dla wszystkich parafian transmitowaną w internecie, w czasie której będzie dziękował za ten wspaniały dar kapłaństwa. Oczywiście ze względu na stan pandemii nie wszyscy będziemy mogli wziąć udział w tej uroczystości, ale jubileusz trwa cały rok, więc każdy myślę znajdzie czas i sposób, aby podziękować ks. Antoniemu za wszystko co uczynił dla naszej wspólnoty parafialnej – a jest między nami już  32 lata. Księże Antoni. Pięćdziesiąt lat… tyle czasu minęło od momentu, kiedy zdecydowałeś skierować stery swego życia na drogę duchowną. Poprzez te wszystkie lata jesteś dla ludzi jak latarnia na morzu pozwalająca odnaleźć się zagubionym okrętom – duszom… Jesteś odblaskiem Chrystusa. Uczysz jak żyć, aby rozwijać żagle wiary i rozkwitać wobec Boskiego Oblicza. Wypływa z ciebie wdzięczność, miłość, ciepło i serdeczność, jak woda z czystego górskiego strumyka… Z głębi serca życzymy Ci, by dobry Pan czuwał nad Tobą, Maryja obejmowała Cię swym ramieniem. Niech refleksja nad każdym dniem Twojego kapłaństwa napawa Cię poczuciem spełnienia! Szczęść Boże w dalszej posłudze kapłańskiej w naszej wspólnocie parafialnej!

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Niedziela –  święto Miłosierdzia Bożego. Dlatego zamiast kazania po każdej Mszy św. uczczenie  obrazu Jezusa Miłosiernego i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. W tym dniu rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia, dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie w całości przeznaczona na potrzeby „Caritas”.

Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca nasza składka inwestycyjna. Z góry dziękujemy za ofiarność, zwłaszcza że w najbliższym czasie będziemy robić ogrzewanie podłogowe i wylewki, co jest niestety dość drogie.

Wszystkim Parafianom  życzymy,
aby Zmartwychwstały Chrystus
napełnił Wasze serca pokojem i miłością,
niech podwoi siły w pokonywaniu
życiowych trudności, wzmocni wiarę
w ludzi, obudzi radość do życia
i pozwoli z ufnością – mimo pandemii – patrzeć w przyszłość.
Spokojnych pełnych zadumy
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego