Ogłoszenia duszpasterskie 04.08.2019 r. – XVIII Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż.
Poniedziałek – uroczystości odpustowe w Tokarni – Suma odpustowa o godz. 11.00.
Wtorek – święto Przemienienia Pańskiego.
Środa – Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Dominika, kapłana. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Jest to zarazem drugi piątek miesiąca, a więc modlimy się szczególnie za naszych zmarłych wypominanych. W ich intencji będzie Msza św. o godz. 18.00, a o godz. 17.30 odczytamy wszystkie wypominki i będziemy się modlić za nich Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Jak wszyscy zauważyli budowa naszego Domu Parafialnego sprawnie postępuje naprzód. I tu chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Krzysztofowi Marszałkowi i jego firmie za tak solidną i fachową pracę. Przy takim wykonawstwie jesteśmy spokojni o jakość i tempo robót. Kosztorys stanu surowego zamkniętego opiewa na około 220 000 zł. Dotychczas po 12 miesiącach składki inwestycyjnej zebraliśmy 156 410 zł. Z tych pieniędzy jeszcze nic nie wydaliśmy i w całości są one przeznaczone na budowę. Z naszego lasu mamy drewno na więźbę dachową, więc w tej części koszty się obniżą. A ze sprzedanego pozostałego drewna sfinansowaliśmy koszty projektu budowlanego. Firma IDS – BUD, która buduje „zakopiankę”, udostępnia nam darmowy beton na budowę, za co z serca dziękujemy. A więc i w tym punkcie znacząco zejdziemy z kosztów. Przy tej okazji chcielibyśmy poinformować, że na ścianie Domu Parafialnego zawiśnie tablica pamiątkowa, na której będzie informacja, że powstał on ze składek parafian oraz wymienione będą firmy, które w znaczący sposób pomogły w budowie – jak wspomniany IDS – BUD. Może znajdą się więc jeszcze inne firmy, które chciałyby wspomóc naszą inwestycję i być uwiecznione na ścianie budynku. Wiele osób z naszej parafii ma różne kontakty, może więc warto zainteresować je tą forma pomocy dla naszej wspólnoty. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez swoje comiesięczne wpłaty w wybranej przez siebie wysokości wspierają to dzieło. Wiemy, że każdy ma swoje potrzeby i nie jest łatwo, dlatego tym większe Bóg zapłać. Wszak budujemy Dom, który będzie służył nam wszystkim i jest dla normalnej działalności parafii wprost konieczny. Mamy nadzieję, że jak doprowadzimy to dzieło do szczęśliwego końca – w co głęboko wierzymy – każdy z nas będzie mógł powiedzieć, że jest to jego Dom, przez niego wybudowany, a nie że inni go dla mnie zbudowali. Za tydzień więc kolejna składka inwestycyjna na ten cel. I z góry Bóg zapłać dla wszystkich ofiarodawców. Jak ktoś nie ma specjalnych kopert, to można je zabrać sobie ze stolika w tyle kościoła albo wykorzystać jakiekolwiek inne.