Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022 r. – XXIII Niedziela Zwykła

Za tydzień kolejna składka inwestycyjna. Z góry Bóg zapłać za hojność. W zeszłym miesiącu zebraliśmy 5 250 zł. Bóg zapłać. Na stoliku są nasze koperty, które można zabrać, jeśli ktoś ich nie ma. Na koncie mamy więc na dzień dzisiejszy 84 012 zł. W tym miesiącu rozpoczniemy kolejny etap budowy naszego Domu Parafialnego. Będą zrobione podwieszane sufity w obu ubikacjach i w przedsionku, zainstalowana wentylacja w ubikacjach oraz sufit nad aneksem kuchennym na piętrze wraz  rozkładanymi schodami do wyjścia na dach. Dalsze prace zostaną zaplanowane na dzisiejszym spotkaniu Rady Parafialnej o godz. 17.00.

Jutro zakończymy pierwszy etap tegorocznych prac przy kościele. Zostały zdjęte już wszystkie stare gonty, dołożone krokwie na daszkach w dole wieży, założone zostało ocieplenie i całość odeskowano i przykryto papą. Niebawem w drugim etapie zaczniemy układać gont.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W związku z tym Msza św. w czwartek będzie wieczorem o godz. 18.00, a nie będzie Mszy św. rano. Zgodnie ze starodawnym zwyczajem wierni przynoszą w tym dniu do kościoła ziarno do poświęcenia pod nowy zasiew. Pod koniec Mszy św. kapłan wypowiada słowa: ” Za przyczyną Bogarodzicy prośmy wszechmogącego Boga, aby temu ziarnu dał moc obfitego plonu, a nam cierpliwą ufność w Jego ojcowską Opatrzność”. Przynieśmy więc na Mszę św. o godz. 18.00 ziarno i prośmy Boga za przyczyną Matki Bożej, aby zachował je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, a ziemię użyźnił rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfity plon.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych.
Niedziela – XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej – początek o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”, o godz. 11.30 Msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

Ks. Franciszek Płaczek pragnie bardzo serdecznie podziękować naszym parafianom za tak liczny udział tydzień temu w uroczystości poświęcenia nowego domu rekolekcyjnego Matki Bożej Pięknej Miłości w Stanisławiu Dolnym. Było nas w sumie 46 osób.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, w którym warto przeczytać między innymi o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. Jest również nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”. Na jego łamach znajdziemy teksty religijne, patriotyczne, dotyczące geografii, kuchni, dobrych manier, nauki języka angielskiego, kącik plastyczny i wiele innych. „Staś” uczy, bawi i wychowuje. Dzięki niemu dziecko rozwija się, rozwiązuje różne zadania, bierze udział w konkursach, uczy się historii, poznaje Biblię, świat przyrody, wędruje po Polsce, przeżywa święta, modli się. Warto go kupić dla swoich dzieci.

________________________________

Pragniemy poinformować, że zmarł nasz parafianin śp. Władysław Kołodziejczyk. Pogrzeb 5 września o godz. 13.30. Polecamy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.