Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020 r. – XXVII Niedziela Zwykła

Dziś procesja różańcowa do 5 ołtarzy o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej ze św. Janem Pawłem II. Przyjdźmy całymi rodzinami i stwórzmy wielką wspólnotę modlitwy w najbardziej dla każdego z nas ważnych intencjach. Zwłaszcza dziś potrzebujemy takich modlitewnych wspólnot. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, w niedziele – z wyjątkiem dzisiejszej – o godz. 15.15. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic dla Róż.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś nie ma naszych specjalnych kopert, to można je wziąć ze stolika. Z góry wielkie Bóg zapłać. Chcemy też poinformować, że w środę ks. Antoni Płaczek z życzliwości i miłości do wszystkich parafian przekazał z własnych funduszy ofiarę w wysokości 20 tys. zł. na pokrycie kosztów materiałów do podbudowy pod kostkę przy plebanii. W ubiegłym tygodniu wykonana została również próba podświetlenia naszego Krzyża i w przeciągu kilku tygodni zostanie to wykonane. Jak wszyscy zapewne zauważyli, koło plebanii stanęły trzy 6 metrowe maszty z flagami, a niebawem staną takie maszty – tylko 10 metrowe  – koło Krzyża. Szczegóły przekażemy wkrótce. Jednocześnie serdecznie dziękuję młodzieży za wczorajszą pracę przy plantowaniu terenu przed plebanią.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można składać „wypominki” zarówno jednorazowe jak i roczne. Kartki na „wypominki” można zabrać ze stolika. Prosimy jednocześnie o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, aby nie było niepotrzebnych przekręceń ich brzmienia i pisanych najlepiej w mianowniku – czyli np. Jan Nowak. Prosimy też o wyraźne zaznaczenie, czy są to „wypominki” jednorazowe czy roczne. Ofiary dowolne.

Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Jest to zarazem nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 16.45, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych, o godz. 17.15 różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – możliwość spowiedzi św. po nabożeństwie różańcowym. W innych terminach po telefonicznym uzgodnieniu.
Niedziela – XX Dzień Papieski. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na rzecz programu stypendialnego dla niezamożnej młodzieży. Jednocześnie informujemy, że w naszej parafii specjalny koncert dla Jana Pawła II będzie w niedzielę 25 października na sumie.

Pragniemy wszystkim przypomnieć, że nasz powiat znalazł się w „czerwonej” strefie pandemii. W związku z tym są wprowadzone restrykcje sanitarne dotyczące również parafii. Informujemy, że w kościele może być zajęta połowa miejsc oraz wszyscy wewnątrz i na zewnątrz powinni mieć maseczki. Bądźmy ostrożni i zachowujmy dystans w imię miłości bliźniego. W związku z tym w najbliższym czasie nie będą się odbywać spotkania kandydatów do bierzmowania i innych grup. Niemniej pragniemy poinformować młodzież z klasy VI, że w tym roku czytają Ewangelię według św. Łukasza, a młodzież z klasy VII Dzieje Apostolskie. Znajomość tych Ksiąg będzie konieczna do zaliczenia roku przygotowania do bierzmowania.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, a w nim między innemu o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach, uzdrowiskach dla dzieci i rehabilitacjach leczniczych dla rolników.