Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020 r. – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. O godz. 15.30 tradycyjna niedzielna adoracja – zapraszamy.

Tydzień temu na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zebraliśmy 1 635 zł. Bóg zapłać. Zespół Regionalny „Cyrniawa” składa serdeczne Bóg zapłać za złożone datki w wysokości 1780 zł i 30 euro podczas kolędowania w Boże Narodzenie. Dzięki tym funduszom będą mogli zakupić dwoje skrzypiec 4/4 i potrzebne akcesoria do instrumentów.

Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”.  Jest to uroczystość obowiązująca. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszach świętych pobłogosławienie kredy i kadzidła. Jest to zarazem dzień modlitw w intencji misji. Składka będzie przeznaczona na misje.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia. Mimo, że kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

Kontynuujemy wizytę duszpasterską – tzw. „kolędę”. W tym tygodniu: we wtorek (7 I) od godz. 15.00 Role: Swałtkowa, Mastelowa i Wójtówkowa; w środę (8 I) od godz. 15.00 Rola Pytlowa oraz Rola Marszałkowa od figurki do skrzyżowania i lewa strona drogi w kierunku Smugawy; w czwartek (9 I) od godz. 15.00 Rola Marszałkowa (od skrzyżowania prawa strona drogi w kierunku Smugawy i w stronę kościoła) i Rola Mielcowa.