Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019 r. – uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha

Dziś nasz odpust parafialny ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na sumę odpustową, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Dziekan naszego Dekanatu ks. Kanonik Wiesław Hajto. Po Sumie litania do św. Wojciecha i procesja wokół kościoła. Prosimy zabrać baldachim i feretrony. Pozostałe Msze św. o godz. 8.00 i 16.00, a o 15.30 Nabożeństwo Majowe. Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic dla Róż. Jak już informowaliśmy poprzez internet, ze względu na złą pogodę, nasz piknik rodzinny został przeniesiony z dziś na sobotę 1 czerwca. Oczywiście dotyczy to również wieczornego Apelu Jasnogórskiego i pokazu sztucznych ogni. Bliższe informacje będziemy przekazywać w drugiej połowie maja. A po Mszy św. możemy uczcić relikwie św. Wojciecha przez ucałowanie i zabrać ze sobą obrazek z krzeczowskim wizerunkiem św. Wojciecha i modlitwą za Jego wstawiennictwem. Można sobie również zabrać pocztówkę z naszym kościołem oraz ikoną Matki Bożej Krzeczowskiej i św. Wojciecha.

Przypominam, że dzisiejsza składka przeznaczona jest na opłacenie ostatniego w tym roku rachunku za ogrzewanie. Z góry Bóg zapłać. A za tydzień kolejna składka inwestycyjna na nasz nowy Dom Parafialny św. Wojciecha. Po sumie odpustowej zapraszam wszystkich na miejsce, gdzie ten Dom powstanie – ks. Dziekan poświęci teren pod budowę właśnie dziś, bo będzie on dedykowany św. Wojciechowi i jego chcemy prosić o opiekę nad ta ważną dla nas wszystkich inwestycją.

Poniedziałek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.00, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych.
Niedziela – w Krakowie procesja z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00, na którą zaprasza ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Pragniemy poinformować, że w piątek odszedł do Pana śp. Stanisław Swałtek. Uroczystości pogrzebowe jutro o godz. 13.00. Wcześniej o godz. 12.00 wprowadzenie zmarłego do kościoła i modlitwy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku; oraz: o historii paryskiej katedry Notre Dame i jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.