Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020 r. – XIV Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Jak informowaliśmy tydzień temu dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi. Swoją ofiarą będzie można złożyć po Mszy św. do puszki przed kościołem.

Podkreślamy, że stan epidemii nie został zniesiony, zdarzają się zamykane kościoły, więc dbajmy o bezpieczeństwo naszych eucharystycznych spotkań. Pamiętajmy o maseczkach i dezynfekcji rąk. Poza tym chcemy rozdzielić osoby, które z przyczyn epidemiologicznych przyjmują Komunię św. na rękę, od osób, które przyjmują Komunię św. do ust. Dlatego od dziś pierwszy ksiądz, który z Komunią św. będzie szedł przez kościół, będzie jej udzielał tylko na rękę, a drugi do ust. My ze swojej strony chcemy dopełnić wszystkich zasad epidemicznych i o to samo prosimy wszystkich. Księża dezynfekują ręce nie tylko przed Mszą św. ale również bezpośrednio przed udzielaniem Komunii św. Podtrzymujemy również spowiedź św. w zakrystii, aby chronić spowiadających się przed wzajemnym zarażaniem się. W tym tygodniu możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

Już dziś informujemy, że 16 lipca w czwartek będziemy przeżywali nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o godz. 8.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i popołudniu Msza św. o godz. 16.00. Sumie będzie przewodniczył ks. Andrzej Wasilewski – Kruk z parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za tydzień druga niedziela miesiąca a więc nasza tradycyjna składka inwestycyjna. Informujemy, że Rada Parafialna dokonała wyboru firmy, która wykona okna do naszego domu i zostały one już zamówione, a teraz więc czekamy na realizację zadania.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
Środa –
wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek –po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – drugi piątek miesiąca, a więc modlimy się szczególnie za naszych zmarłych wypominanych. W ich intencji będzie Msza św. o godz. 18.00 a o godz. 17.30 odczytamy wszystkie wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy.