Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021 r. – XXIII Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Jednocześnie zapraszamy wszystkich Zelatorów na bardzo ważne spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebanii. Prosimy wszystkich o obecność.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj pomagali przewieźć kostkę brukową z placu przyszłego parkingu. Zrobiliśmy to co było najtrudniejsze i pozbieraliśmy wszystko co leżało rozsypane na ziemi. Niestety z powodu awarii sprzętu musieliśmy przerwać prace. Raz jeszcze wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pomoc.

Za tydzień kolejna składka inwestycyjna. Z góry Bóg zapłać za hojność. W zeszłym miesiącu zebraliśmy 6 020 zł. Bóg zapłać. Na stoliku są nasze koperty, które można zabrać, jeśli ktoś ich nie ma.

W czwartek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci z klasy III, które rozpoczynają przygotowania do przyjęcia I Komunii św.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie w kościele młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Na prośbę Caritas Polska w przyszłą niedzielę do puszek przeprowadzimy  zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

Środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zgodnie ze starodawnym zwyczajem wierni przynoszą w tym dniu do kościoła ziarno do poświęcenia pod nowy zasiew. Pod koniec Mszy św. kapłan wypowiada słowa: ” Za przyczyną Bogarodzicy prośmy wszechmogącego Boga, aby temu ziarnu dał moc obfitego plonu, a nam cierpliwą ufność w Jego ojcowską Opatrzność”. Przynieśmy więc na Mszę św. o godz. 18.00 ziarno i prośmy Boga za przyczyną Matki Bożej, aby zachował je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, a ziemię użyźnił rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfity plon.
Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Niedziela – na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie tornistrów uczniów klasy pierwszej. Udzielimy im też szczególnego błogosławieństwa. Pobłogosławimy też ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i babcie.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Jest specjalny numer „Gościa Niedzielnego – Extra”, który w całości poświęcony jest Sługom Bożym kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Warto przeczytać to wydawnictwo, w którym znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji o nich. Cena „Gościa – Extra” to 10 zł.