Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019 r. – XXVII Niedziela Zwykła

Ze względu na niesprzyjającą pogodę procesja różańcowa do 5 ołtarzy została przeniesiona na niedzielę 13 października o godz. 15.00. Jednocześnie przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 15.15. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka tajemnic dla Róż. I tu chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić naszych zelatorów i ich zastępców na Dekanalny Dzień Wspólnoty Zelatorów, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października o godz. 10.00 w Lubniu. Spotkanie poprowadzi moderator diecezjalny Żywego Różańca ks. Prałat Stanisław Szczepaniec. Szczegóły w zaproszeniach, które można odebrać w zakrystii.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś nie ma naszych specjalnych kopert, to można je wziąć ze stolika. Jak widać jesteśmy na etapie budowy dachu. Trochę jeszcze brakuje środków by domknąć ten etap, więc bardzo prosimy o wsparcie, na ile kto może. Z góry wielkie Bóg zapłać.

Informujemy, że od przyszłej niedzieli będzie można składać „wypominki” zarówno jednorazowe jak i roczne. Kartki na „wypominki” można zabrać ze stolika. Prosimy jednocześnie o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, aby nie było niepotrzebnych przekręceń ich brzmienia i pisanych najlepiej w mianowniku – czyli np. Jan Nowak. Prosimy też o wyraźne zaznaczenie, czy są to „wypominki” jednorazowe czy roczne. Ofiary dowolne.

W piątek 11 października o godz. 19.00 pierwsze w tym roku spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy więc młodzież z klas VI, VII, VIII i I ponadpodstawowej. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Środa – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 16.45, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych, o godz. 17.15 różaniec, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – w przeddzień 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i procesja fatimska. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. W sobotę więc Msze św. o godz. 6.45 i 18.00.
Niedziela – Niedziela Misyjna. Będzie to okazja by w tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym wesprzeć finansowo to wielkie dzieło Kościoła. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka pieniędzy do puszek. Bóg zapłać za wsparcie.