Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla chorego Marcelka w wysokości 5 280 zł. i 10 €.

A za tydzień druga niedziela miesiąca, a więc kolejna składka inwestycyjna, przeznaczona na nasz nowy Dom Parafialny. Koperty będzie można złożyć do specjalnej skrzynki albo wpłacić swoją ofiarę na konto parafialne, którego numer znajduje się na naszej stronie internetowej. Kto nie ma specjalnych kopert, można je zabrać ze stolika. Przy tej okazji chcielibyśmy poinformować, że głównym wykonawcą naszej inwestycji będzie firma pana Krzysztofa Marszałka z Roli Marszałkowej. Dziś o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej w sprawie tej budowy.

Serdecznie zapraszamy na ilustrowaną  Drogę Krzyżową w wykonaniu dzieci i rodziców z „Ochronki” Sióstr Służebniczek, która odbędzie się 12 kwietnia w piątek o godzinie 17.15 w kościele.

Za tydzień Niedziela PalmowaNiedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach św. poświęcenie palm. Zapraszamy na godz. 10.00 pod remizę OSP, gdzie będzie poświęcenie palm, a następnie udamy się w korowodzie do kościoła. Tak jak rok temu będzie w korowodzie żywy osiołek, który weźmie udział w inscenizacji uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy, aby wszyscy, zwłaszcza dzieci i młodzież, mieli swoje palmy. Będzie oczywiście VIII Krzeczowski Konkurs Palm Wielkanocnych dla dzieci i młodzieży, na który zaprasza Zespół Regionalny Cyrniawa” po Mszy św. o godz. 10.30. Konkurs tradycyjnie odbędzie się w trzech kategoriach:  palma najwyższa, najładniejsza i tradycyjna. Ocenie będą podlegać palmy ozdobione kwiatami z bibuły i krepiny, baziami, trawami, zielonymi gałązkami i wstążkami z bibuły. Każdy uczestnik konkursu otrzyma słodycze, a laureaci I, II i III miejsca oraz wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Przyznane będą jeszcze  nagrody od ks. Proboszcza, ks. Antoniego, Sołtysa Krzeczowa, Ochotniczej Straży Pożarnej  i Zespołu Regionalnego Cyrniawa. Zapraszamy.

Są jeszcze wolne miejsca na naszą pielgrzymkę pokutną w sobotę 13 kwietnia. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.30. W różnych sanktuariach chcemy się modlić za naszą parafię i nasze rodziny, by jak najlepiej przeżyć najważniejszy okres Roku Liturgicznego czyli Wielki Tydzień. Przypominamy, że w tym roku nawiedzimy bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku – Białej Hałcnowie z cudowną figurą Matki Bożej Bolesnej i kościół Ojców Franciszkanów w katowickich Panewnikach ze słynną Śląską Kalwarią. Na koniec pojedziemy do centrum Katowic, gdzie będzie czas wolny do własnego zagospodarowania.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. W tym miesiącu wyjątkowo nie będzie wypominków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.
Niedziela – nie będzie Drogi Krzyżowej po „sumie”.

Zbliżają się nasze uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Ponieważ w tym roku Święta Wielkanocne wypadają bardzo późno, liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha jest przeniesione na 29 kwietnia. Nasze więc uroczystości odpustowe będą w niedzielę 5 maja, o czym już dziś informujemy. Oczywiście będzie wtedy również nasz Odpustowy Piknik Rodzinny – o szczegółach będziemy informować od przyszłej niedzieli i sukcesywnie na naszym profilu na Facebooku. Temu wydarzeniu będą towarzyszyć również inne imprezy. I dziś chcielibyśmy zaprosić na II Krzeczowską Grę Terenową. Odbędzie się ona 26 kwietnia 2019 r., a jej tematem tym razem będzie Poszukiwanie Zaginionego Pierścienia (fabuła Gry na podstawie „Władcy Pierścieni”). Gra jest przeznaczona dla młodzieży z klas: VI, VII, VIII i III gim. Wystarczy więc zorganizować dwuosobową drużynę i do 24 kwietnia zgłosić swój udział. Zapisy tylko poprzez stronę internetową fundacji „Kulturalni na poziomie” – szczegóły na naszym Facebooku.  Współorganizatorem obok parafii i fundacji jest nasza Szkoła Podstawowa. Będą fajne nagrody, a po Grze kiełbaska z ogniska. Zapraszamy – szczegóły w regulaminie na stronie fundacji.

Zbiórka lektorów i ministrantów starszych oraz ministrantów z klas VI, VII i VIII w piątek o godz. 19.00. Prosimy wszystkich o obecność, gdyż będziemy omawiać służenie w czasie Wielkiego Tygodnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Cena bez zmian.