Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przypominamy, że w niedziele nabożeństwa czerwcowe są o godz. 15.30, a w najbliższym tygodniu od poniedziałku do środy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po Mszach św. – w czwartek po Mszy św. o godz. 16.00. Do końca czerwca Msze św. w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. o godz. 7.10 godzinki. Od przyszłej niedzieli przywracamy uroczyste odsłanianie naszej cudownej Ikony 5 min. przed godzinkami, a po wieczornej Mszy św. Apel Jasnogórski i uroczyste zasłonięcie Ikony.
W tym tygodniu możliwość spowiedzi św. w środę w godz. 16.30 – 17.30 oraz w sobotę w godz. 16.45 – 17.30. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

Za tydzień kolejna składka inwestycyjna. Kończymy zakładać instalację elektryczną i teraz będziemy chcieli wstawiać okna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 z procesją do czterech ołtarzy i po południu o godz. 16.00. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. To jest procesja eucharystyczna w dobie pandemii, dlatego tez jej forma będzie wyjątkowa. Pandemia to dla każdego z nas swoista osobista Droga Krzyżowa, na którą składają się nasze lęki, nasze obawy o siebie i najbliższych, nasza niepewność co do przyszłości itd. Dlatego symbolicznie nasze ołtarze będą umieszczone koło pierwszych czterech stacji Drogi Krzyżowej – to zaproszenie, aby Chrystus Eucharystyczny wszedł w naszą Drogę Krzyżową, w nasze lęki, obawy i niepewności. Ołtarze w tym roku będą prostsze, bo głównym ich elementem będzie Najświętszy Sakrament i stacja Drogi Krzyżowej. Procesja więc przejdzie z kościoła na Rolę Pytlową i z powrotem. Planowana na ten rok trasa górą do Roli Burmistrzowej będzie zrealizowana za rok. I tu wielki podziękowania dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych, które przygotowują ołtarze. W tym roku ze względu na panującą wciąż pandemię i nie chcąc narażać naszych najmłodszych pociech nie zapraszamy dziewczynek do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami. Prosimy natomiast o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Prosimy w czasie procesji o zachowanie bezpiecznych odległości.

Przez oktawę Bożego Ciała, która potrwa od 12 do 18 czerwca, wszystkie Msze św. w dni powszednie będą tylko wieczorem o godz. 18.00. Na zakończenie tych Mszy św. będzie procesja wokół kościoła połączona z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Za tydzień Mszę św. o godz. 11.00 odprawimy w intencji ósmoklasistów o Boże błogosławieństwo dla nich i pomyślne zdanie egzaminów. Jeśli jest taka potrzeba prosimy ich o skorzystanie ze spowiedzi św. w sobotę, aby w czasie egzaminów być pojednanym z Bogiem.

Chcemy wszystkich poinformować, że decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego poświęcenie naszego Jubileuszowego Krzyża św. Jana Pawła II odbędzie się w sobotę 12 września – dwa dni przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. O szczegółach będziemy informować. Ale już dzisiaj prosimy o dbałość o otoczenie stacji Drogi Krzyżowej, aby we wrześniu wyglądały bardzo pięknie.

Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej, patronki naszej szkoły.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy. Jest to zarazem nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich,
Sobota – Jest to 13 dzień miesiąca a więc zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy śpiewać w czasie procesji.
W tym dniu przypada zarazem wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła a więc dzień imienin ks. Antoniego. Życzymy Mu wszelkich łask Bożych i spełnienia zamierzonych planów według woli Bożej. Niech nasza Matka Boża Krzeczowska ma Go w swojej opiece.