Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019 r. – XIV Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic dla Róż. Dziękujemy wszystkim, którzy tydzień temu wsparli zbiórkę dla dwójki rodzeństwa Klaudii i Kuby z porażeniem mózgowym z Wiśniowej. Zebrano 987 zł. i 37 gr. Bóg zapłać za pomoc.

Już dziś informujemy, że 16 lipca we wtorek będziemy przeżywali nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o godz. 8.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i popołudniu Msza św. o godz. 16.00. Sumie będzie przewodniczył ks. Piotr Miszczyk – kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Płokach. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za tydzień będziemy w naszej parafii przeżywać Niedzielę Misyjną. Będziemy gościć Monikę i Szymona Cieżaków z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Na zakończenie Mszy św. powiedzą kilka zdań o misjach i ich planowanym wyjeździe na wolontariat do Brazylii. A po Mszy św. będą przed kościołem zbierać wolne datki do puszek na ten cel. Przywiozą też różne rzeczy z krajów misyjnych, które można będzie kupić, a cały dochód trafi na cele misyjne. Pomóżmy młodym ludziom, aby mogli być naszymi misjonarzami w Brazylii.

Za tydzień druga niedziela miesiąca a więc nasza tradycyjna składka inwestycyjna, którą zbieramy na budowę naszego Domu Parafialnego. Jak pewnie wszyscy zauważyli rozpoczęliśmy już prace ziemne, a we wtorek ruszamy z faktyczną budową. Postarajmy się więc zmobilizować, aby ta budowa sprawnie posuwała się do przodu. Jednocześnie informujemy, że w tym tygodniu zostaną wszystkim dostarczone koperty na składkę inwestycyjną na najbliższe półrocze.

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD – np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce we wtorek 9 lipca do godz. 12.30. O tej godzinie sprzęt zostanie odebrany. Prosimy, aby składać go od wtorku rano na parkingu naprzeciw cmentarza koło kontenera. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana).
Środa –
po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy. Po Mszy św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Jest to drugi piątek miesiąca, a więc modlimy się szczególnie za naszych zmarłych wypominanych. W ich intencji będzie Msza św., a o godz. 17.30 odczytamy wszystkie wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest Góra Krzyży w Szawlach.

Wczoraj pożegnaliśmy zmarłego śp. Andrzeja Wójcika. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu i módlmy się wszyscy za niego.