Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021 r. – XXXII Niedziela Zwykła

Za tydzień składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. W październiku zebraliśmy 9 150 zł. Bóg zapłać za wszelką ofiarność. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na tacę, która była przeznaczona na misje, 2 075 zł. Bóg zapłać.

Ze względu na remont dachu kościoła Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek będą o godz. 18.00.

W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której odśpiewamy pieśń „Boże coś Polskę”, z prośbą o opiekę Opatrzności Bożej nad naszą ojczyzną. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość, a zwłaszcza pamiętajmy o ofiarach pacyfikacji Krzeczowa. Prosimy jednocześnie o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej, jako znaku naszej tożsamości narodowej i historycznej.

14 listopada będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich. Centralne wydarzenia w naszej archidiecezji odbywać się będą od 12 do 14 listopada i będą obejmować codzienną Mszę św. w bazylice Mariackiej dla osób potrzebujących oraz opiekunów i pracowników instytucji skupionych wokół obszaru pomocy charytatywnej – w sobotę przewodniczyć jej będzie ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Ponadto w kilku punktach Krakowa będą odbywać się wydarzenia towarzyszące – szczegóły na plakacie w gablotce w bocznym wejściu. W związku z tym wydarzeniem za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieł charytatywnych naszej Archidiecezji.

Wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
Środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
Piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to drugi piątek miesiąca, a więc nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych. O godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Trwa remont dachu naszego kościoła. Postępy prac każdy może obserwować na własne oczy. Otrzymaliśmy już cały gont potrzebny do pokrycia dachu. Jak pogoda pozwoli ekipa gonciarzy ma zacząć pracę jutro. Zakończyło się również nasadzanie zieleni koło Krzyża. O wszystkich pracach informujemy na naszym parafialnym profilu na Facebooku.

Dzisiaj po Mszach św. dzieci, które dostarczyły planszę z naklejkami za udział w nabożeństwach różańcowych, mogą odebrać nagrody. Dziękujemy za wspólną modlitwę różańcową.

Pragniemy poinformować, że nasz film o pacyfikacji Krzeczowa jest już gotowy. Jego tytuł to: „Przyszli o świcie. Opowieść o pacyfikacji Krzeczowa”. W najbliższy czwartek w Święto Narodowe zapraszamy więc wszystkich na premierę, która odbędzie się w Sali OSP w Krzeczowie o godz. 18.00. W późniejszym terminie film będzie miał też premierę w internecie na kanale You Tube. Udział w premierze naszego filmu jest całkowicie bezpłatny, nie będą też zbierane żadne dobrowolne ofiary. Nasz film to zapis wspomnień, często niezwykle wzruszających, osób, które pacyfikację przeżyły albo osób, które znają to wydarzenie z relacji najbliższej rodziny. Nasza kamera im tylko towarzyszy bez dodatkowych komentarzy. Wszystkim uczestnikom filmu wyrażamy głębokie podziękowanie, za podzielenie się swoimi często bardzo bolesnymi wspomnieniami. Pragnę też podziękować panu Stanisławowi Matlak i pani Gabrieli Matlak, którzy wraz ze mną podjęli to wyzwanie i doprowadzili do końca. Efekty naszej pracy możecie ocenić sami. Raz jeszcze zapraszamy wszystkim na ten film – warto kultywować pamięć o najbardziej tragicznym dniu w historii Krzeczowa.