Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020 r. – XXXII Niedziela Zwykła

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Dziś obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpią za wiarę a nawet giną za Chrystusa.

Dziś o godz. 15.30 różaniec św. za zmarłych. W ubiegłym tygodniu modliliśmy się na różańcu odczytując imiona wszystkich zmarłych z wypominek jednorazowych, a dziś będziemy się modlić w intencji ich wszystkich, już bez wyczytywania poszczególnych osób. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Jak wiemy zostały zaostrzone ograniczenia związanie z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W myśl nowych przepisów do 29 listopada w czasie nabożeństw w kościele może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15 m² powierzchni w odstępach minimum 1,5 m. W naszym kościele może więc przebywać maksymalnie 10 osób. Przypominamy jednocześnie, że w listopadzie w niedziele Msze św. są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 16.00. O godz. 7.05 godzinki. Msza św. o godz. 11.00 jest transmitowana na parafialnym profilu na Facebooku. W tym tygodniu spowiedź św. w zakrystii w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

W środę Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której odśpiewamy hymn Polski i pieśń „Boże coś Polskę”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość. Prosimy jednocześnie o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej, jako znaku naszej tożsamości narodowej i historycznej.

Poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
Wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
Czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Jest to 2 piątek miesiąca, a więc nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wypominanych.