Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020 r. – V Niedziela Zwykła

Zbliża się kolejny okres roku liturgicznego, Wielki Post. Aby go dobrze przeżyć zapraszamy na 40 godzinną adorację Jezusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie w kolejne niedziele przed środą popielcową. Eucharystia, pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wiernych i jako jej pokarm duchowy, jest czymś najcenniejszym, co Kościół posiada na drogach historii. Adoracja Najświętszego Sakramentu staje się niewyczerpanym źródłem świętości. Do modlitwy i czuwania zapraszamy wszystkich parafian przed południem między Mszami św. i po Sumie do godz. 16.00. Za tydzień i za dwa tygodnie adoracja tak jak dziś.

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to zarazem XXVIII Światowy Dzień Chorych. Dlatego też w naszej parafii również będzie to szczególny Dzień Chorych. Wyjątkowo więc we wtorek nie będzie Mszy św. rano o godz. 6.45 tylko o godz. 18.00. W czasie tej Mszy św. będziemy szczególnie modlić się za wszystkich chorych z naszej parafii – jeśli ktoś z chorych może przybyć na Mszę św. to serdecznie zapraszamy. Prosimy również rodziny, aby chorym to umożliwić, gdyż otrzymają sakrament Namaszczenia chorych i specjalne indywidualne błogosławieństwo Lourdskie Najświętszym Sakramentem.

Poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Jest to zarazem nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści; oraz o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.

__________________________________________

Wczoraj pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Pawła Mirka. A jutro o godz. 13.00 pogrzeb śp. Marii Janiczek. Polecamy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.