Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Dziś dzień I Komunii św. Na Mszy św. o godz. 11.00 trzynaścioro dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmie Chrystusa Eucharystycznego do swojego serca. Polecamy ich naszej modlitwie. Przypominamy, że dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. Po południu nie będzie Mszy św. ani nabożeństwa majowego. Ze względu na obostrzenia w związku z pandemią na Mszy św. o godz. 11.00 w kościele mogą przebywać tylko dzieci pierwszokomunijne i ich najbliższa rodzina. Wszystkich innych prosimy o pozostanie na polu. Ze względu na czas pandemii nie będzie w tym roku tradycyjnej pielgrzymki dziękczynnej za dar Komunii św. dla dzieci pierwszokomunijnych i rodziców. Dzieci, które dziś po raz pierwszy przyjmują Komunię św. zapraszamy od jutra do soboty na „Biały tydzień” – czyli uczestniczymy w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

Przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować siostrze Teresie za pomoc w przygotowaniu dzieci do tej uroczystości, siostrze Grażynie i rodzicom za przepiękną dekorację kościoła, pani Krystynie i rodzicom za posprzątanie kościoła i terenów wokół. Dziękuję rodzicom dzieci również za dar dla naszego kościoła, a są to obrusy na wszystkie ołtarze, które właśnie są na nich położone. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.

Przypominamy, że w maju wszystkie Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 18.00.

Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a więc od jutra do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – tak zwane „dni krzyżowe”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Procesje do krzyży będą się odbywać po Mszach św. Będziemy się modlić Litanią do Wszystkich Świętych. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Potrzeba takiej naszej modlitwy, bo klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.

W tym roku – podobnie jak w poprzednich – zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach fatimskich. Rozpoczynamy je w maju i potrwają do października. Będą się one odbywać każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18.00. Zapraszamy więc we czwartek 13 maja o godz. 18.00. Nie będzie wtedy osobnego nabożeństwa majowego o 17.30, gdyż litanię do Matki Bożej będziemy odmawiać w czasie tego nabożeństwa. Rozpoczniemy więc Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i Litania do Matki Bożej oraz procesja fatimska. Na procesje prosimy zabrać zapalne świece, własne albo te, które będą wystawione perzy wejściach do kościoła. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. W czasie przeżywanej pandemii tym bardziej zechciejmy włączyć się w tą fatimską modlitwę i czyńmy pokutę za grzechy swoje i świata.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 swoją rocznicę I Komunii św. będą przeżywać dzieci z klasy IV. Próba dla tych dzieci we wtorek o godz. 19.00 (po procesji krzyżowej).

Piątek – święto św. Macieja, apostoła. Jest to zarazem nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.00, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
Sobota  – w godz. 16.00 – 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W innych dniach po wcześniejszym ustaleniu.
Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przypominamy, że składka inwestycyjna będzie w przyszłą niedzielę. Z góry wielkie Bóg zapłać za wsparcie budowy naszego wspólnego Domu Parafialnego. Jednocześnie informujemy – jak już podawały to media internetowe – że nasza parafia otrzymała promesę na remont dachu kościoła w wysokości 350 tys. zł. Teraz więc kompletujemy wszystkie dokumenty, aby te pieniądze otrzymać. Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego występowaliśmy o to już od 6 lat. Dziękujemy bardzo za te finanse. I dziękujemy bardzo Posłowi na Sejm z naszego rejonu panu Władysławowi Kurowskiemu za wsparcie naszych starań. Całość planowanego remontu dachu to suma 750 tys. zł. Przypomnę, że projektowane prace dotyczą naprawy złego stanu technicznego elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, stropów, wieży i sygnaturki oraz wymiany całego pokrycia dachu na gont łupany. Podejmujemy więc dalsze starania, aby uzyskać jeszcze te brakujące 400 tys. zł. Prosimy o modlitwę w tej intencji, abyśmy mogli naprawić dach kościoła w pełnym planowanym zakresie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.