Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś kończy się Okres Wielkanocny, który rozpoczęliśmy Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w dni powszednie odmawiamy litanię po Mszy św.

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki przede wszystkim na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku nie mamy dzieci pierwszokomunijnych, więc i trasa procesji oraz umiejscowienie ołtarzy będą wyjątkowe. Pierwszy ołtarz będzie przy tablicy upamiętniającej pacyfikację naszej wsi przy szkole, bo w tym dniu przypada rocznica tego wydarzenia. O przygotowanie tego ołtarza prosimy Pana Sołtysa wraz z Radą Sołecką.  Drugi ołtarz będzie przy remizie i prosimy naszych strażaków o jego przygotowanie. Następnie pójdziemy „zakopianką” i trzeci ołtarz będzie na Roli Tomczykowej, których mieszkańców prosimy o pomoc panu Janowi Kowalczykowi przy jego organizacji. Czwarty ołtarz i zarazem zakończenie procesji – czyli nie będziemy już wracać do kościoła – będzie na placu  przy domu państwa Anny i Edwarda Tyrpuła. Prosimy mieszkańców Roli Balizakowej o pomoc w przygotowaniu tego ołtarza.

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi dzień „Zielonych Świąt”.  Msze św. o godz. 6.45 i 18.00.
Wtorek – święto św. Barnaby, apostoła.
Środa – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana, i Towarzyszy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to 13 dzień miesiąca a więc zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. W tym dniu przypada zarazem wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, a więc dzień imienin ks. Antoniego. Życzymy Mu wszelkich łask Bożych i spełnienia zamierzonych planów według woli Bożej. Niech nasza Matka Boża Krzeczowska ma Go w swojej opiece.
Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Jest to nasz comiesięczny „Dzień modlitwy za zmarłych wypominanych”. Zapraszamy więc na godz. 17.30, kiedy to odczytamy wszystkie roczne wypominki i będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia za nich, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych.
Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwał od Środy Popielcowej.

Informujemy kandydatów do bierzmowania, że ostatnie w tym roku spotkanie odbędzie się 14 czerwca w piątek o godz. 19.00 w kościele. Proszę o przyniesienie długopisów i mam nadzieję, że wszyscy poznali Ewangelię według św. Łukasza.

Zachęcamy do lektury gazet katolickich. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat.