Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2020 r. – Święto Chrztu Pańskiego

Mimo, że dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i cieszymy się Dzieciątkiem Jezus.

W środę na tacę przeznaczoną na potrzeby Misji zebraliśmy 1 477 zł. Bóg zapłać. Za tydzień składka inwestycyjna. Drzwi zewnętrzne i garażowe są już zamówione i czekamy na realizację.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – możliwość spowiedzi św. w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu.

Niedziela – na początek II semestru nauki zapraszamy dzieci szczególnie na Mszę św. o godz. 9.30. Na razie jeszcze nie ogłaszamy systematycznych Mszy św. dla dzieci, bo czekamy na nowe rozporządzenia
rządu i wskazania naszej archidiecezji. Ale za tydzień na Mszy św. o 9.30 zaśpiewają nasze dzieci.

Zakończyliśmy tegoroczną bardzo wyjątkową „kolędę”. W imieniu swoim, siostry Teresy, pana Józefa i Służby Liturgicznej chciałbym serdecznie podziękować za tak życzliwe przyjęcie i wsparcie. Pamiętamy o Was wszystkich w modlitwie i raz jeszcze z serca płynące Bóg zapłać za wszystko.

Pragniemy przypomnieć, że nowo zbudowany parking przed plebanią należy do całej parafii, dlatego prosimy, aby w niedzielę i święta korzystać z niego i starać się nie parkować swoich samochodów na chodniku, który służy pieszym, bo to również utrudnia przejazd innych aut.

Przypominamy również, że nasz kościół jest ogrzewany, co nas wszystkich dużo kosztuje, dlatego pamiętajmy o zamykaniu drzwi zwłaszcza w czasie wyjścia po Mszy św. Bezsensowne jest włączanie ogrzewania, kiedy później zostawiamy pootwierane drzwi i mroźne powietrze z powrotem wpada do kościoła.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze św. Józefem – modlitwa do świętego, która codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek. Na stoliku i półeczce są wystawione obrazeczki, które zostały z naszej „kolędy”, dlatego proszę aby je zabrać ze sobą w dowolnej ilości dla siebie, swojej rodziny czy znajomych.