Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020 r. – V Niedziela Wielkanocna

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła, wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej albo w inny sposób dostarczyć na plebanię. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Podtrzymujemy pragnienie, aby każdy z parafian miał możliwość udziału we Mszy św. niedzielnej i przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Na poszczególne Msze św. w majowe niedziele zapraszamy więc szczególnie mieszkańców konkretnych Ról. Oczywiście na Msze św. zapraszamy również tych, którzy mają zamówione intencje. Pamiętajmy, że w naszym kościele może we Mszy św. uczestniczyć 10 osób, reszta więc pozostaje na polu w odpowiednich odległościach. W przyszłą niedzielę 17 maja zapraszamy mieszkańców Roli Wójtówkowej na Mszę św. o godz. 7.30, mieszkańców Roli Pytlowej na Mszę św. o godz. 9.30, mieszkańców Ról Zarębki Niżne i Młyny na Mszę św. o godz. 11.00 a mieszkańców Roli Marszałkowej na Msze św. o godz. 16.00 i 17.15. We własnym zakresie proszę jakoś podzielić się na Roli Marszałkowej, aby nie wszyscy przyszli na jedną Mszę św. Wszystkich obowiązują w kościele maseczki, z wyjątkiem księdza. I zachowujmy dystans również w kościele. Przed wyznaczoną niedzielą dobrze by było, aby mieszkańcy danych Ról skorzystali z sakramentu pokuty, jeśli istnieje taka potrzeba i przyjęli na Mszy św. komunię św. wielkanocną. Przed najbliższą niedzielą spowiedź w sobotę 16 maja w godz. 16.00 do 17.00. Oczywiście ze spowiedzi św. w tym czasie mogą skorzystać wszyscy. W czasie spowiedzi co 15 minut udzielamy Komunii św. Spowiedź odbywa się w zakrystii, więc możemy spokojnie oczekiwać i modlić się w kościele. W inne dni spowiedź po uprzednim ustaleniu terminu.

Zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz. 17.30, które również są transmitowane przez media społecznościowe – w tym tygodniu nie będzie transmisji we wtorek. Zachęcamy do duchowej łączności i wspólnej modlitwy w domowym kościele. Na nabożeństwo do kościoła zapraszamy też osoby, które zamówiły intencje na Mszę św., która jest po nabożeństwie. Ze względu na to, że w kościele nie może być dużo osób, zachęcamy do modlitwy litanią do Matki Bożej przy naszych licznych kapliczkach maryjnych. Zachowując bezpieczne odległości śpiewajmy Matce Bożej w całej naszej parafii.

Przypominamy, że wszystkie Msze św. w maju w dni powszednie są o godz. 18.00. W niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 11.00.

W tym roku – podobnie jak w poprzednich – zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach fatimskich. Rozpoczynamy je w maju i potrwają do października. Będą się one odbywać każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18.00. Zapraszamy więc w środę 13 maja o godz. 18.00. Nie będzie wtedy osobnego nabożeństwa majowego o 17.30, gdyż litanię do Matki Bożej będziemy śpiewać w czasie tego nabożeństwa. Rozpoczniemy więc Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i Litania do Matki Bożej oraz procesja fatimska. W czasie procesji prosimy zachowywać bezpieczne odległości od siebie, Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. W czasie przeżywanej pandemii tym bardziej zechciejmy włączyć się w tą fatimską modlitwę i czyńmy pokutę za grzechy swoje i świata. Całe nabożeństwo będzie transmitowane na Facebooku.

Zbliża się 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. dziękczynną za pontyfikat świętego papieża. Jednocześnie pragniemy poinformować, że sprawa poświęcenia naszego Krzyża św. Jana Pawła II jest w toku uzgodnień. Czas pandemii pokrzyżował wszystkie plany, ale ufamy, że uda się nam doprowadzić do godnej uroczystości, o czym będziemy informować.

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
Czwartek – święto św. Macieja, Apostoła.
Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy, wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz o braku wody mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi.