Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

Przypominamy, że ze względu na remont dachu wszystkie Msze św. od poniedziałku do piątku są tylko wieczorem o godz. 18.00, poprzedzone nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. W sobotę Msza św. o godz. 6.45 a po niej Różaniec św. W niedziele nabożeństwo różańcowe o godz. 15.15.

Za tydzień XXI Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem odbywać się będzie zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Szczególnie zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30, w czasie której będzie program muzyczny „Górale Janowi Pawłowi II”. Serdecznie zapraszamy.

Również dziś składka inwestycyjna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. We wrześniu zebraliśmy 6 320 zł. Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

13 października w środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i procesja fatimska. Zapraszamy gorąco wszystkich do udziału w tej modlitwie. Przy wejściach będą tradycyjnie wystawione świece, które prosimy zabrać i z zapalonymi uczestniczyć w procesji wokół kościoła. Ze względu na to nabożeństwo w środę nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.

14 października we czwartek przypada Święto Edukacji Narodowej. Z tej racji pragniemy podziękować Dyrekcjom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom zarówno Szkoły jak i „Ochronki” Sióstr za realizację trudnego jak i ważnego zadania jakim jest kształcenie i wychowywanie naszych dzieci. Szczególnie dziękujemy za wyrozumiałość jak i cierpliwość w tym specyficznym i wyjątkowo wymagającym czasie. Życzymy pomyślności zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Niech Wam Pan Bóg błogosławi a Matka Boża Krzeczowska wyprasza wszelkie potrzebne łaski.

Środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 18.30 spotkanie młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 43 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jest to zarazem 16 dzień miesiąca a więc modlimy się w sposób szczególny o beatyfikację naszego rodaka ks. Jana Marszałka. O godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Służby Liturgicznej.

Już od dziś przyjmujemy na wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed Sumą oraz w każdy drugi piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła i w bocznym wejściu można zabrać kartki do wpisywania zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej – prosimy o wyraźne zaznaczenie, czy są to wypominki roczne czy jednorazowe. Prosimy jednocześnie o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, aby nie było niepotrzebnych przekręceń ich brzmienia i pisanych najlepiej w mianowniku – czyli np. Jan Nowak. Ofiary dowolne.

W poniedziałek rozpoczęliśmy prace związane z generalnym remontem dachu naszego kościoła. Część dachu po stronie północnej została już rozebrana, więźba dachowa w tym fragmencie wyremontowana oraz obita deskami i papą. W dni deszczowe naprawiana jest pozostała część więźby. Prosimy o modlitwę o pogodę, aby ten remont sprawnie mógł przebiegać.

Trwają również prace przy porządkowaniu otoczenia naszego Krzyża. Cały teren został wyplantowany, wczoraj usuwaliśmy kamienie z placu przed Krzyżem i ze skarp. I tu szczególne Bóg zapłać panom Markowi i Łukaszowi Marszałek oraz wszystkim, którzy wczoraj pomagali w tych pracach.

Bóg zapłać również panu Tomaszowi Marszałkowi, który pomógł w przeniesieniu kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa na Roli Balizakowej w inne miejsce. Na razie w tej kapliczce nie ma samej figury Pana Jezusa, gdyż jest ona poddawana renowacji.