Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 r. – XXXII Niedziela Zwykła

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Dziś obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Za tydzień będzie zorganizowana zbiórka do puszek, aby wesprzeć Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w niesieniu pomocy potrzebującym chrześcijanom w Sudanie Południowym.

Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i w walce o jej niepodległość. Zapraszamy na centralne gminne uroczystości, które w tym roku odbędą się w naszej miejscowości.  Msza św. w intencji Ojczyzny odbędzie się o godz. 14.00 – o godz. 13.45 wyjście spod szkoły. Po Mszy św. przemarsz do szkoły, gdzie w Sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta sesja Rady Gminy Lubień, a następnie część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej szkoły. Będzie również występ Orkiestr OSP Skomielna Biała oraz OSP Tenczyn, połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy. Prosimy jednocześnie o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej, jako znaku naszej tożsamości narodowej i historycznej. Przy okazji serdecznie dziękujemy siostrze Grażynie za przygotowanie tej pięknej patriotycznej dekoracji w kościele.

Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – trzeci piątek miesiąca, a więc modlimy się za wszystkich, którzy w listopadzie obchodzą swoje imieniny. Można zgłosić imię solenizantów w zakrystii, aby w szczególny sposób w piątek je wypowiedzieć i objąć specjalną modlitwą. Zapraszamy.

Rozpoczynamy spotkania grupowe młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przez najbliższe tygodnie będzie to dotyczyć uczniów klasy VI. Zapraszam ich więc w piątek o godz. 19.00. Spotykamy się w kościele.

Według prośby ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od dziś do końca przyszłego roku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą niedzielę o godz. 15.30. Jest to czas na indywidualną modlitwę  w ciszy, którą będziemy kończyć dziesiątkiem Różańca św. i litanią do św. Jana Pawła II. W roku jubileuszu 100-lecia urodzin świętego Papieża módlmy się za Ojczyznę, Kościół w Polsce, naszą parafię i nasze rodziny. Warto w niedzielę dać sobie czas i przyjść na chwilę modlitwy przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.