Ogłoszenia duszpasterskie 11.04.2021 r. – Święto Bożego Miłosierdzia

Dziś obchodzimy ustanowione przez Jana Pawła II Święto Bożego Miłosierdzia. Na wszystkich Mszach św. uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś rozpoczyna się również 77 Tydzień Miłosierdzia, dlatego składka jest w całości przeznaczona na potrzeby „Caritas”.

Dziś o godz. 11.00 ks. kanonik Antoni Płaczek odprawi Msze św. dziękczynną za 50 lat sakramentu kapłaństwa, która będzie transmitowana przez internet. Oczywiście ze względu na stan pandemii nie wszyscy będziemy mogli wziąć udział w tej uroczystości, ale jubileusz trwa cały rok, więc każdy myślę znajdzie czas i sposób, aby podziękować ks. Antoniemu za wszystko co uczynił dla naszej wspólnoty parafialnej – a jest między nami już  32 lata.

Dziś również składka inwestycyjna. Z góry serdeczny Bóg zapłać za wszelkie ofiary. W marcu zebraliśmy 9 550 zł.

Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – spowiedź św. w godz. 17.00 – 18.00. W innych terminach po wcześniejszym uzgodnieniu.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w sobotę 17 kwietnia o godz. 10.00 w kościele.

Wszystkie dzieci, które oddały wypełnione folderki z Drogi Krzyżowej zapraszamy w przyszła niedzielę po Mszach św. do ich odbioru wraz z nagrodami.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Kilka tygodni temu można było nabyć numer „Gościa extra” w całości poświęconego św. Józefowi. Nie dla wszystkich wystarczyło, dlatego zamówiliśmy jeszcze kilka egzemplarzy. Są one wystawione na stoliku – cena 9 zł.

Parafia dostała darmowe maseczki. Są wyłożone koło stolika i na półeczce. Można je wziąć na miarę swoich potrzeb. Są też płyny do dezynfekcji powierzchni. Można zgłosić chęć ich zabrania w zakrystii.

__________________________________

W czwartek pochowaliśmy na cmentarzu naszego parafianina śp. Aleksandra Gol. Polecamy go naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, na wieki wieków. Amen.