Ogłoszenia duszpasterskie 11.07.2021 r. – XV Niedziela Zwykła

Pragniemy poinformować, że decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego z dnia 1 lipca 2021 r. nasz ks. proboszcz Piotr Iwanek został mianowany wicedziekanem Dekanatu Pcim na 5 letnią kadencję. Powierzono mu opiekę nad rodzinami i małoletnimi w tymże Dekanacie. Polecamy go naszej modlitwie.
________________________________________________________________

W piątek 16 lipca będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Msze św. o godz. 8.00, suma odpustowa o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi nasz rodak ks. Marcin Mastela, wikariusz parafii św. Mikołaja w Skale w diecezji kieleckiej. Popołudniu Msza św. o godz. 16.00. Po sumie odpustowej procesja wokół kościoła, więc prosimy o wzięcie baldachimu, flag i feretronów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św., wzbudzić w sobie intencję uzyskania odpustu i wykluczyć przywiązanie do najmniejszego grzechu oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Bądźmy więc w czasie odpustu w stanie łaski uświęcającej i skorzystajmy ze spowiedzi św. – przypominamy, że spowiadamy pół godziny przed Mszami św. Po Mszach świętych przyjęcie chętnych do Szkaplerza świętego i wpisanie ich do Księgi Brackiej Bractwa Szkaplerza Świętego. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie naszej parafii.

Dziś składka inwestycyjna. Z góry wielkie podziękowanie za wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

Poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. O godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej.
Wtorek – 13 dzień lipca a więc Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Przy wejściach do kościoła będą wystawione świece, które prosimy zabrać i zapalone użyć w czasie procesji. Po nabożeństwie zostawiamy je z powrotem przy wyjściu. We wtorek więc Msza św. będzie o godz. 18.00 i nie będzie Mszy św. rannej.
Środa – po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcem Świętym w ramach Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.