Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022 r. – XXIV Niedziela Zwykła

Dziś składka inwestycyjna, którą można złożyć do skrzynki w kościele albo wpłacić na konto parafialne. Bóg zapłać za waszą ofiarność. O zakresie prac, które w Domu Parafialnym zostaną podjęte w tym roku, poinformujemy w przyszłą niedzielę. Został zakończony generalny remont zbiorowej mogiły pomordowanych w czasie pacyfikacji Krzeczowa. Bliższe informacje podamy za tydzień.

We wtorek 13 dzień września, a więc wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie fatimskie i procesja fatimska. U progu nowego roku szkolnego gorąco wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. We wtorek nie będzie więc rannej Mszy św. – zapraszamy na godz. 18.00.

Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Jest to zarazem 16 dzień miesiąca a więc modlimy się w sposób szczególny o beatyfikację naszego rodaka ks. Jana Marszałka.
Niedziela – na Mszę św. o godz.10.30 zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Będzie to uroczyste rozpoczęcie przygotowań dzieci do przyjęcia I Komunii św. i przystąpienia do I Spowiedzi św. Po Mszy św. szczególne błogosławieństwo dzieci i ich rodziców.

Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę 14 września o godz. 19.00 w kościele.

Młodzież z klasy I ponadpodstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w piątek 16 września o godz. 18.30 w kościele.

Młodzież z kl. VI, która ma w tym roku uczestniczyć w kursie lektorskim, będzie miała spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 18.00 na plebanii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu.