Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś XX Dzień Papieski. Z tej racji przed kościołem odbywa się zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.15, w dni powszednie o godz. 17.15.

Również dziś składka inwestycyjna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny zbada niezgodność z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej tzw. przesłanki eugenicznej do przeprowadzenia aborcji. Dziś ta przesłanka pozwala na legalne zabijanie niewinnych dzieci z podejrzeniem niepełnosprawności lub innej choroby. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka podjęło inicjatywę ogłoszenia nowenny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W ten sposób pragną zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału, by z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności każdego dziecka. Nowenna rozpocznie się w dzień fatimski 13 października, a zakończy 21 października, w przeddzień wspomnienia św. Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia dzieci nienarodzonych. W naszej parafii tą nowennę będziemy odmawiać po każdej Mszy św. począwszy od nabożeństwa fatimskiego 13 października, a w przyszłą niedzielę na nabożeństwie różańcowym. Jednocześnie na stoliku wyłożone są foldery, w których znajdziemy wspomnianą nowennę, aby móc ją odmówić indywidualnie czy rodzinnie. Folder zawiera również szerokie uzasadnienie tej nowenny. Zachęcamy do wzięcia jej do swojego domu.

13 października we wtorek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i procesja fatimska. Zapraszamy gorąco wszystkich do udziału w tej modlitwie. Przy wejściach będą tradycyjnie wystawione świece, które prosimy zabrać i z zapalonymi uczestniczyć w procesji wokół kościoła. Ze względu na to nabożeństwo we wtorek nie będzie Mszy św. rannej o godz. 6.45 i nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15.

Spowiedź w tym tygodniu w sobotę w godz. 16.00 – 17.00 w zakrystii. W innych terminach po wcześniejszym uzgodnieniu.

Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Niedziela – doroczna niedziela misyjna. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz misji.

Już od dziś przyjmujemy na wypominki. Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed Sumą oraz w każdy drugi piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Z tyłu kościoła i w bocznym wejściu można zabrać kartki do wpisywania zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej – prosimy o wyraźne zaznaczenie, czy są to wypominki roczne czy jednorazowe.

.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” film DVD „Ziemia Maryi” – przepiękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza.