Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019 r. – IV Niedziela Wielkanocna

Dziś składka inwestycyjna – przypominamy, że zbieramy środki na nasz nowy wspólny Dom Parafialny. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

W tym roku – podobnie jak w poprzednich – zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach fatimskich. Rozpoczynamy je w maju i potrwają do października. Będą się one odbywać każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18.00. Zapraszamy więc jutro 13 maja o godz. 18.00. Nie będzie wtedy osobnego nabożeństwa majowego o 17.30, gdyż litanię do Matki Bożej będziemy śpiewać w czasie tego nabożeństwa. Rozpoczniemy więc Mszą św. o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie i Litania do Matki Bożej oraz procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Jutro więc nie będą rozdawane karteczki dzieciom, bo nie będzie nabożeństwa majowego – otrzymają dwie karteczki we wtorek.

Wtorek – święto św. Macieja, apostoła.
Środa – po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – trzeci piątek miesiąca, a więc modlimy się za wszystkich, którzy w maju obchodzą swoje imieniny. Można zgłosić imię solenizantów w zakrystii, aby w szczególny sposób w piątek je wypowiedzieć i objąć specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy

Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na majowe spotkanie, które odbędzie się 17 maja w piątek. Spotykamy się na nabożeństwie majowym o godz. 17.30, potem wspólne uczestnictwo we Mszy św. i specjalna konferencja. Obecność obowiązkowa.

Wczoraj odszedł do Domu Ojca Dziekan naszego Dekanatu ks. Kanonik Wiesław Hajto. Jeszcze tydzień temu był między nami przewodnicząc naszej sumie odpustowej i poświęcając plac pod budowę naszego Domu Parafialnego. Miał 66 lat. Pochodził z Czernichowa, a święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r. Był proboszczem w Stróży od 1990 r. Polecamy go naszej modlitewnej pamięci.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły; oraz o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II.