Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020 r. – XV Niedziela Zwykła

W czwartek 16 lipca będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Msze św. o godz. 8.00, suma odpustowa o godz. 11.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Andrzej Wasilewski – Kruk z parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Popołudniu Msza św. o godz. 18.00. Po sumie odpustowej procesja wokół kościoła, więc prosimy o wzięcie baldachimu, flag i feretronów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św., wzbudzić w sobie intencję uzyskania odpustu i wykluczyć przywiązanie do najmniejszego grzechu oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego. Aby wszystkim umożliwić uzyskanie odpustu możliwość spowiedzi św. w środę w godz. 16.30 – 17.30. Po Mszach świętych przyjęcie chętnych do Szkaplerza świętego i wpisanie ich do Księgi Brackiej Bractwa Szkaplerza Świętego.

Dziś składka inwestycyjna. Z góry wielkie podziękowanie za wsparcie naszych wspólnych inwestycji. Zamówione zostały okna i pewnie pod koniec sierpnia będziemy je instalować. Rozpoczęliśmy również następny etap porządkowania terenu wokół plebanii. Ponieważ mamy od kilku lat obrzeża, załatwione jeszcze przez ks. Antoniego, zainstalujemy je według projektu zagospodarowania tego terenu i dzięki temu będziemy mogli też zacząć nasadzać zieleń. Wielkie Bóg zapłać za prace przy wykopywaniu gruzu, za darmowo ofiarowaną ziemię i jej przywiezienie oraz jej rozplantowanie. Na razie nie będziemy układać kostki brukowej, na którą nie mamy jeszcze środków finansowych, a według projektu ma być ona w kolorystyce kremowej i grafitowej. Natomiast kostka brukowa, którą już posiadamy, będzie wykorzystana do urządzenia otoczenia naszego Domu Parafialnego.

A tydzień temu na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach zebraliśmy 1 857 zł. Bóg zapłać.

Jutro 13 dzień lipca a więc Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Tak jak miesiąc temu przy wejściach do kościoła będą wystawione świece, które prosimy zabrać i zapalone użyć w czasie procesji. Po nabożeństwie zostawiamy je z powrotem przy wyjściu. Jutro więc Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

Przypominamy, że w środę 15 lipca odbędzie się zapowiadana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Szczegóły wraz z wykazem zbieranego zużytego sprzętu są umieszczone na ulotkach. Odbiór zebranego sprzętu odbędzie się w środę o godz. 9.00. Składamy go na parkingu koło kontenera. Prosimy, aby nie przywozić sprzętu dzień wcześniej, bo jak uczy doświadczenie, krążą nieuprawnione ekipy, które zabierają co cenniejsze rzeczy i zarabiają dla siebie a nie na rzecz naszych misjonarzy.

W sobotę na godz. 15.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii św. na pierwszą próbę śpiewu.

Poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
Środa – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobota – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. Cotygodniowa możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w godz. 17.00 – 18.00. W pozostałe dni po telefonicznym uzgodnieniu.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Anielę Karpierz – Pustelnik. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.