Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2019 r. – XIX Niedziela Zwykła

Dziś składka inwestycyjna, która przeznaczona jest na budowę naszego wspólnego „Domu Parafialnego”. Jeszcze raz wielkie podziękowanie za wsparcie naszej wspólnej inwestycji, z której w przyszłości wszyscy będziemy w ten czy inny sposób korzystać. Zakończyliśmy budowę fundamentów i piwnic, a wkrótce dalszy ciąg budowy.

Wtorek – Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejne nasze Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, kazanie fatimskie i procesja fatimska. Nabożeństwo to nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Środa
– wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartekuroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to święto obowiązujące. Na znak wdzięczności wobec Pana Boga – dawcy życia i wszelkiego pożywienia – na wszystkich Mszach św. święcenie kwiatów i ziół. Również w czwartek na Mszy św. o godz. 10.30 nasze Parafialne Dożynkami.  W tym roku wieniec dożynkowy przygotowują mieszkańcy Roli Wójtówkowej i Pytlowej. Zapraszamy na nasze wspólne dziękczynienie za dary ziemi.
Piątek – trzeci piątek miesiąca, a więc modlimy się za wszystkich, którzy w sierpniu obchodzą swoje imieniny. Można zgłosić imię solenizantów w zakrystii, aby w szczególny sposób w piątek je wypowiedzieć i objąć specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy.
Sobota – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękujemy za wpłaty na doroczną składkę na cele parafialne, która została zebrana na wszystkich Rolach. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać, bo to piękny znak, że sprawy naszej parafii są naszymi sprawami.

We wtorek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają się uroczystości odpustowe, które potrwają do przyszłej niedzieli. Zachęcamy, aby odwiedzić w tym czasie to święte miejsce. Zwłaszcza w piątek, kiedy to odbędzie się Procesja Pogrzebu Matki Bożej. Początek o godz. 15.00 przy kaplicy Domku Matki Bożej. A o godz. 18.00 Mszy św. przy kościele Grobu Matki Bożej z udziałem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pełny program na plakacie w gablocie przed kościołem.