Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 r. – XI Niedziela Zwykła

Dziś przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, a więc i dzień imienin ks. Antoniego. Życzymy Mu wszelkich łask Bożych i spełnienia zamierzonych planów według woli Bożej. Niech Duch Święty obdarza Go swoimi darami a nasza Matka Boża Krzeczowska ma Go w swojej opiece

Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe.

Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od przyszłej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Przypominamy więc, że opuszczenie niedzielnej Mszy św. bez poważnej przyczyny jest grzechem ciężkim. W związku z powyższym transmisja Mszy św. w internecie po raz ostatni będzie przeprowadzona dzisiaj. Przypominamy również, że wracamy do tradycyjnych godzin odprawiania Mszy św. W poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45, w środy i piątki o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszami św.

W środę o godz. 18.00 Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania 26 osobom z naszej parafii i dwóm spoza parafii. Młodzież będzie mieć jeszcze dwa spotkania – jutro w poniedziałek o godz. 17.00 i we wtorek o godz. 18.00. Po bierzmowaniu ks. Arcybiskup wraz z młodzieżą oraz ich świadkami i rodzinami uda się przed plebanię, gdzie poświęci nową figurę św. Floriana dla naszych strażaków oraz kapliczki św. Wojciecha i św. Józefa umieszczone koło plebanii. Naszą młodzież polecamy modlitwie wszystkich, aby w pełni otwarli się na dary Ducha Świętego. Zbiórka ministrantów wyznaczonych do służenia podczas bierzmowania we wtorek o godz. 16.30.

Dziś składka inwestycyjna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność. Jutro rozpoczynamy długo wyczekiwany kolejny etap naszej budowy – rozłożenie styropianów, instalację ogrzewania podłogowego w ubikacjach, przedsionku i sali parafialnej z aneksem kuchennym oraz zrobienie wylewek. Ze względu na dzisiejsze uroczystości na Mszy św. o godz. 10.30 szerszy raport o naszych inwestycjach przedstawię za tydzień.

W przyszłą niedzielę 20 czerwca przypada 78 rocznica pacyfikacji przez Niemców Krzeczowa. Zapraszamy wszystkich na Msze św. w intencji pomordowanych o godz. 10.30. Po Mszy św. w kościele przejdziemy na cmentarz, gdzie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zapalimy znicze na zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji. Jednocześnie chcę poinformować, że film o pacyfikacji, który przygotowujemy, będzie miał swoją premierę trochę później. Mamy nakręcone kilkadziesiąt godzin wypowiedzi i żeby złożyć z tego sensowną i wartościową całość potrzebujemy jeszcze czasu.

Według zapowiedzi rozpoczynamy na plebanii indywidualne spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy VII. Każdy kandydat ma wyznaczoną konkretną godzinę spotkania. Jeśli ktoś nie może w wyznaczonym terminie, to prosimy wymienić się z kimś innym. Terminy spotkań są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „sakrament bierzmowania” – „terminarz i aktualności”. Uczniów klasy VII obowiązuje znajomość Księgi „Dzieje Apostolskie”.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Środa – ze względu na wieczorne bierzmowanie Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie wyjątkowo o godz. 6.45. Na wieczornej Mszy św. uczestniczą tylko kandydaci do bierzmowania ze swoimi rodzinami. Jest to 16 dzień miesiąca a więc dzień modlitw o rozpoznanie woli Bożej i błogosławieństwo w procesie beatyfikacyjnym naszego rodaka ks. Jana Marszałka.
Czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszy św. modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi: opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.