Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r. – XXIV Niedziela Zwykła

Dziś składka inwestycyjna, którą można złożyć do skrzynki w kościele albo wpłacić na konto parafialne. Bóg zapłać za waszą ofiarność. W naszym budowanym domu hydraulicy skończyli pierwszy etap zakładania instalacji, niebawem więc przystąpimy do tynkowania całego budynku. Chciałbym również poinformować, że w ubiegłym tygodniu ks. Antoni Płaczek powodowany miłością do parafii przekazał z własnych funduszy ofiarę w wysokości 10 tys. zł. na założenie ogrodów wokół plebanii, czyli zakup roślin, obrzeży, kamyczka itd. Ks. Antoni Płaczek pokrył też z własnych pieniędzy koszty przywozu kostki brukowej, a było to 5 tys. zł.  Serdeczne Bóg zapłać. Chciałbym też serdecznie podziękować pewnej osobie spoza naszej parafii, która chce pozostać anonimowa, za sfinansowanie zakupu wszystkich lamp ogrodowych większych i mniejszych umieszczonych wokół plebanii oraz kosztów materiałów instalacyjnych, a jest to suma 5 400 zł. Wielkie Bóg zapłać.

Ze względu na pandemię wstrzymaliśmy na początku roku szkolnego pewne wydarzenia, ale po dwóch tygodniach spokoju chcemy do nich wrócić. Zapraszam więc za tydzień na Mszę św. o godz. 10.30 dzieci z klasy III, które w uroczysty sposób rozpoczną swoje przygotowania do przyjęcia I Komunii św. i przystąpienia do I Spowiedzi św. Na ten czas przygotowań otrzymają specjalne indywidualne błogosławieństwo. A rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek 17 września o godz. 19.00 w kościele. Za dwa tygodnie w niedzielę 27 września zaprosimy na Mszę św. o godz. 8.00 dzieci z klasy I, którym poświecimy tornistry i udzielimy szczególnego błogosławieństwa na szkolny czas. Zapraszam również młodzież z klas VIII oraz I i II ponadpodstawowej na pierwsze organizacyjne spotkanie w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w piątek 18 września o godz. 18.30. Obecność wszystkich obowiązkowa. Proszę młodzież, aby przyszła na to spotkanie w maseczkach i zdezynfekowała ręce przed wejściem do kościoła oraz zachowała bezpieczny odstęp. Młodzież z klasy VII rozpocznie swoje spotkania w październiku, a z klasy VI w drugim semestrze.

Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
Sobota – możliwość spowiedzi św. w godz. 16.00 – 17.00. W pozostałe dni po telefonicznym uzgodnieniu.