Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś Niedziela PalmowaNiedziela Męki Pańskiej – rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Mszach św. poświęcenie palm. Zapraszamy na godz. 10.00 pod remizę OSP, gdzie będzie poświęcenie palm, a następnie udamy się w korowodzie do kościoła. Będzie w korowodzie żywy osiołek, który weźmie udział w inscenizacji uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy, aby wszyscy, zwłaszcza dzieci, mieli swoje palmy. Będzie oczywiście konkurs.

Jeżeli ktoś jeszcze nie skorzystał z sakramentu spowiedzi, może to uczynić w poniedziałek i wtorek pół godziny przed Mszą św. a w środę w godzinach 16.00 – 18.00.

Zbiórka lektorów i ministrantów starszych oraz z klas VI, VII i VIII we czwartek o godz. 10.00. Prosimy wszystkich o obecność, gdyż będzie próba przed Wielkim Tygodniem.

______________________

OBRZĘDY WIELKIEGO TYGODNIA  w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będziemy odprawiać o godz. 18.00.

WIELKI CZWARTEK – o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, w czasie której przyjmiemy Komunię św. pod dwoma postaciami. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 20.00.

WIELKI PIĄTEK – obowiązuje post ścisły – czyli posiłek 3 razy w ciągu dnia, w tym jeden może być do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ADORACJA PANA JEZUSA W „CIEMNICY” od 8.00 do 18.00
8.00 – mieszkańcy Zagród Niżnych, Roli Mielcowej i Młynów
9.00 – mieszkańcy Zarębek Niżnych, Zarębek Wyżnych i Roli Słowiakowej
10.00 – mieszkańcy Roli Kośmidrowej i Roli Spórnowej
11.00 – mieszkańcy Zagród Wyżnych i Roli Tomczykowej
12.00 – mieszkańcy Roli Balizakowej i Roli Burmistrzowej
13.00 – mieszkańcy Roli Syskowej, Roli Czubinowej i Roli Czarnotowej
14.00 – mieszkańcy Roli Swałtkowej, Roli Mastelowej i Roli Wójtówkowej
16.00 – mieszkańcy Roli Pytlowej i Roli Marszałkowej

O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEGO PIĄTKU – Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do „Grobu”. Zaraz po obrzędach Gorzkie Żale – trzy części.

Adoracja Pana Jezusa w „Grobie” przez całą noc. A w szczególności:
od 20.30  – adorację prowadzi Zespół Regionalny „Cyrniawa”,
od 21.30 – adoracja dla młodzieży i tu szczególnie zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

WIELKA SOBOTA

Błogosławienie pokarmów – o godzinie: 10.00, 11.00 i 13.00.

O godz. 18.00 OBRZĘDY WIELKIEJ SOBOTY – Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystycznaprosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Procesja Rezurekcyjna o godz. 7.00 (na procesję prosimy zabrać baldachim, sztandary i feretrony). Po procesji pierwsza Msza św. a następne o godz. 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.

Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną o zaciągnięcie tradycyjnej warty przy Grobie Pańskim i przygotowanie tego Grobu. Z góry serdeczne Bóg zapłać.

W tym Wielkim Tygodniu zapraszamy wszystkich na dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Chyba nie ma lepszego miejsca, aby przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia, jak właśnie w tym pasyjno – maryjnym sanktuarium. Informujemy więc, że pątnicy Kalwaryjscy z Krzeczowa wychodzą na dróżki Kalwaryjskie spod klasztoru w Kalwarii w Wielką Środę o godz. 8 rano i w Wielki Czwartek o godz. 6 rano. Zachęcamy do licznego udziału.

__________________________

Dziś składka inwestycyjna. Chcemy bardzo podziękować wszystkim parafianom za hojność. Dom parafialny zaczniemy budować w drugiej połowie czerwca, ale już 5 maja w czasie uroczystości odpustowych zostanie poświęcony plac budowy i odczytany uroczysty Akt Erekcyjny, który zostanie wmurowany w fundamenty nowego budynku. Będziemy starali się bardzo racjonalnie i oszczędnie gospodarować zebranymi pieniędzmi, dlatego już dziś jest nasza wielka prośba do wszystkich parafian. Będziemy potrzebować około 30 kubików drzewa okrągłego z naszego lasu parafialnego na więźbę, deskowanie i łaty. Dlatego prosimy o pomoc. Potrzebujemy chętnych, którzy pomogą w ścince, zwózce i przetarciu – najlepiej w krzeczowskim tartaku. Wszystkich więc chętnych, którzy chcieliby pomóc, zapraszamy na spotkanie na plebanii jutro o godz. 19.00. Wtedy ustalimy szczegóły pracy i terminy. Bardzo prosimy o tą pomoc, bo w przeciwnym przypadku trzeba będzie wynająć firmę, co oczywiście kosztuje.

W tym roku jak już wspominaliśmy główne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha odbędą się 5 maja. Będzie również nasz parafialny piknik rodzinny. Wzorem roku ubiegłego chcemy rozdawać wszystkim dzieciom uczestniczącym w zabawach różne nagrody. Dlatego już dziś zwracamy się z prośbą o przyniesienie różnych gadżetów, zabawek, maskotek itp. W tamtym roku było ich bardzo dużo, może więc i w tym roku wszyscy się postaramy, aby dzieci miały co losować w czasie pikniku.

W zakrystii są do odebrania karteczki z piątkowej drogi krzyżowej dla dzieci.