Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020 r. – XI Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała. Oktawa ta trwa do czwartku, w związku z tym w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze św. będą tylko o godz. 18.00 i będą one połączone z procesją wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie Oktawy błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych, będących symbolem ludzkiej pracy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy pięknie przygotowali ołtarze. Dziękujemy służbie liturgicznej, strażakom tak licznie reprezentowanym, dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Dziękujemy naszym Siostrom i panu Organiście, panom noszącym baldachim i wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Dziś składka inwestycyjna. Koperty ze składką można złożyć do specjalnej skrzynki umieszczonej w środku kościoła albo wpłacić na konto parafialne, którego numer jest na naszej stronie internetowej. Z góry Bóg zapłać za wszelką ofiarność.

Do 29 czerwca podtrzymujemy dotychczasowe zasady spowiedzi św. w zakrystii. W tym tygodniu możliwość spowiedzi św. w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

W sobotę 20 czerwca przypada 77 rocznica pacyfikacji przez Niemców Krzeczowa. Zapraszamy wszystkich na Msze św. w intencji pomordowanych o godz. 9.00. Po Mszy św. w kościele przejdziemy na cmentarz, gdzie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zapalimy znicze na zbiorowej mogile ofiar pacyfikacji.

Według zapowiedzi rozpoczynamy indywidualne spotkania kandydatów do bierzmowania z ks. Proboszczem. W tym tygodniu zapraszamy uczniów klasy VI w środę i czwartek, a uczniów klasy VII w piątek. Każdy kandydat ma wyznaczoną konkretną godzinę spotkania. Jeśli ktoś nie może w wyznaczonym terminie, to prosimy wymienić się z kimś innym. Terminy spotkań razem z propozycją pytań rozmowy duszpasterskiej są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „sakrament bierzmowania” – „terminarz i aktualności”.

Środa – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła, w czasie której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu”. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” między innymi: o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie oraz o projektantce mody, która została zakonnicą.

Módlmy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii:

Jezu, Boski Pasterzu, Ty powołałeś Apostołów i uczyniłeś ich rybakami ludzi. Wezwij i dzisiaj młodych ludzi zwłaszcza z naszej parafii do Twojej służby. Niechaj ci, których powołałeś, rozpoznają Twoją wolę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen