Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

Ponieważ pandemia koronawirusa nie odpuszcza i dotyka coraz większej ilości osób również w naszej parafii zwracam się z prośbą o powrót do praktyki zakładania maseczek w czasie przebywania na nabożeństwach w naszym kościele, zwłaszcza gdy jest nas więcej i do dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła.

Ze względu na remont dachu w dalszym ciągu Msze św. od poniedziałku do piątku tylko wieczorem o godz. 18.00.

Dziś obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym we wszystkich kościołach jest przeprowadzana zbiórka do puszek na cele charytatywne naszej Archidiecezji. A więc i u nas. Z góry Bóg zapłać. Dziś również nasza składka inwestycyjna. Dziękujemy za wsparcie.

W czwartek w Święto Narodowe odbyła się prapremiera filmu „Przyszli o świcie. Opowieść o pacyfikacji w Krzeczowie”, w której uczestniczyli świadkowie występujący w filmie wraz ze swoimi rodzinami i zaproszeni goście. Relacja z tego wydarzenia zostanie wkrótce opublikowana w internecie. Film przyjęto owacjami na stojąco. Dziś o godz. 18.00 otwarta premiera dla wszystkich. Dodatkowo dziś o godz. 20.00 film ten będzie miał premierę internetową na moim profilu na You Tubie. Linki do filmu na naszym parafialnym profilu na Facebooku i na naszej parafialnej stronie internetowej. W czasie premiery w Sali OSP prosimy o zakładanie maseczek.

Wtorek – nasz comiesięczny dzień modlitwy o beatyfikację naszego rodaka ks. Jana Marszałka
Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dlatego zachęcamy w tym tygodniu do skorzystania z sakramentu pokuty, jeśli jest taka potrzeba. Jest to zarazem święto wszystkich lektorów i ministrantów. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do grona naszej Służby Liturgicznej.

W najbliższy piątek 19 listopada o godz. 18.30 kolejne spotkanie uczniów klasy VIII w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. A w sobotę o godz. 9.00 zbiórka kandydatów na ministranta.

Jak wszyscy zauważyli w piątek przeżyliśmy historyczny moment, kiedy to ostatnie stare gonty zostały zdjęte z dachu naszego kościoła. Zakończyliśmy więc pierwszy etap generalnego remontu dachu naszego kościoła, w czasie którego zdjęto stare pokrycie, wzmocniono istniejące krokwie i dodano nowe, a całość odeskowano i pokryto papą. Trwa drugi etap, czyli kładziony jest nowy gont – i tu jeszcze wielka prośba o nieustanną modlitwę za wstawiennictwem św. Wojciecha o bezdeszczową pogodę. Gont ten jest już impregnowany, ale będzie też na końcu pomalowany, będzie miał więc finalnie inny kolor niż obecnie. Jutro rozpoczynamy też ostatni trzeci etap remontu, czyli naprawianie i wzmacnianie więźby dachowej. W piątek i wczoraj wiele się też działo pod Krzyżem. Przede wszystkim ustawione zostały w swoich docelowych miejscach stacje Drogi Krzyżowej XI, XIII i XIV. Przewieźliśmy też ziemię spod naszego Domu Parafialnego na skarpy koło Krzyża i je wyplantowaliśmy. Został zrobiony również szalunek pod betonową stopę, na której będzie ustawiony granitowy ołtarz. I tu bardzo chcieliśmy podziękować za pomoc panom Krzysztofowi Marszałkowi, Krzysztofowi Kołodziejczykowi z Lubnia i Rafałowi Kowalczykowi z Łętowni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.