Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019 r. – XXIV Niedziela Zwykła

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Franciszka ze Zgromadzenia Księży Marianów – misjonarza z Kamerunu. Po Mszy św. możemy wspomóc jego misyjną działalność. Przed kościołem stoją ministranci. Z góry Bóg zapłać za wsparcie.

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
Środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich. Jest to trzeci piątek miesiąca, a więc modlimy się za wszystkich, którzy we wrześniu obchodzą swoje imieniny. Można zgłosić imię solenizantów w zakrystii, aby w szczególny sposób w piątek je wypowiedzieć i objąć specjalnym błogosławieństwem. Zapraszamy.
Sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi: dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany; oraz jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego.