Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

Wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Środa – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – w czasie Mszy św. relikwie błogosławionej będą na ołtarzu. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przy tej okazji chcemy poinformować, że figura bł. Karoliny z zewnętrznej kapliczki została oddana do renowacji.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
Sobota – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jednocześnie w niedzielę przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować panu Józefowi – naszemu organiście – za tą piękną i ofiarną posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

W tym tygodniu możliwość spowiedzi św. w sobotę w godz. 16.00 – 17.00. W inne dni po telefonicznym uzgodnieniu.

Na koniec raz jeszcze prośba – dbajmy o siebie i swoich najbliższych, zachowujmy dystans, chodźmy w maseczkach i dezynfekujmy ręce, również wchodząc do naszej świątyni.