Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś o godz. 11.00 dzieci z klasy IV obchodzą rocznicę swojej pierwszej komunii św. Przy okazji przypominamy, że I komunia św. odbywa się w II niedzielę maja – czyli za rok będzie to 8 maja, a rocznica tydzień później.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy o godz. 17.30 w dni powszednie i o godz. 15.30 w niedzielę, a wszystkie Msze św. w tygodniu sprawujemy o godz. 18.00.

Dziś dzień modlitw o rozpoznanie woli Bożej i błogosławieństwo w procesie beatyfikacyjnym ks. Jana Marszałka w 32 rocznicę jego śmierci – będziemy się w tej intencji modlić w każdy 16 dzień miesiąca podobnie jak czyni to parafia w Łodygowicach, gdzie jest pochowany. W inne dni módlmy się indywidualnie, aby Bóg dozwolił, by nasz rodak został błogosławionym Kościoła katolickiego. Byłoby to dla naszej wspólnoty parafialnej niebywałym wyróżnieniem. Tekst tej modlitwy jest na naszej stronie internetowej na zakończenie tych ogłoszeń. Na stoliku i półeczce są wystawione darmowe książki o naszym rodaku – prosimy wziąć je do domu. Niech będzie znany w każdym z naszych domów.

Również dziś składka inwestycyjna, która jest przeznaczona na nasz nowy Dom Parafialny. Niebawem rozpocznie się rozkładanie styropianów i instalacji ogrzewania podłogowego oraz wylewki. Z góry serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.

Od jutra do soboty na każdej Mszy św. septenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Sobota – spowiedź św. w zakrystii w godz. 16.00 do 17.00. W innych terminach po wcześniejszym ustaleniu. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli Komunii św. wielkanocnej – nieprzekraczalny czas mamy do 30 maja.
Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, który będziemy śpiewać na początek każdej Mszy św. Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy młodzież z klasy VIII – odprawimy ją w intencji o szczęśliwe zdanie egzaminów i potrzebne dary Ducha Świętego.

Zbliża się czas przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież z klasy VIII oraz I i II ponadpodstawowej. Spotkanie młodzieży w czwartek o godz. 19.00. Rozpoczynamy ostatni etap przygotowań, dlatego też obecność wszystkich obowiązkowa. Przypominamy równocześnie, że młodzież z klasy VI czyta Ewangelię św. Łukasza, a z klasy VII Dzieje Apostolskie. Od 17 czerwca będą wyznaczone konkretne godziny na indywidualne spotkania, w czasie których młodzież będzie mogła wykazać się znajomością zadanej księgi Pisma św.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Módlmy się o błogosławieństwo Boże w pracach nad rozpoznaniem świętości ks. Jana Marszałka i przygotowaniu dnia jego beatyfikacji.

(przedstawiamy intencje)

Modlitwa:

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty w dziejach Kościoła hojnie obdarzałeś łaską swojego Ducha ludzi różnych narodów i pokoleń, powołując ich do budowania Twojego Królestwa już tu na ziemi. Nam także pozwoliłeś doświadczyć Twej ojcowskiej troski o nasze zbawienie przez posługę kapłańską i przykład życia księdza Jana Marszałka. Udziel nam łaski, abyśmy pomni na Twoje dobrodziejstwa, podążali jeszcze gorliwiej ścieżkami zbawienia na spotkanie z Tobą.

Spraw także, jeśli to zgodne z Twoją świętą wolą, aby ksiądz Jan, ukształtowany przy Sercu Twojego Syna, został ukazany wiernym i kapłanom w Kościele świętym, jako przykład w codziennym kroczeniu drogą Ewangelii i gorliwej służby w Twojej winnicy oraz nasz orędownik u Ciebie.

Prosimy Cię o to przez Twojego Syna, Najwyższego Kapłana, mocą Ducha Świętego, wsparci wstawiennictwem Najświętszej Maryi, Matki kapłanów.

Niech Ci, Boże, będzie cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków.

Amen.