Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020 r. – VI Niedziela Wielkanocna

Serdeczny Bóg zapłać za wpłaty na składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 5 760 zł. Raz jeszcze wielkie podziękowanie za ofiarność w tym trudnym i niepewnym czasie.

Jutro przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Karol Wojtyła przyszedł na świat o godz. 17.00, więc na tę godzinę zapraszamy na wyjątkowe nabożeństwo. Spotkamy się pierwsze w kościele, gdzie będzie nabożeństwo majowe, a później przejdziemy przed naszą nową kapliczkę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Ufundował ją pan Jacek Bartosik z Krzeszowic, za co mu bardzo dziękujemy. Tam będziemy się modlić za przyczyną św. Jana Pawła II i poświęcimy Jego kapliczkę. Wszyscy się módlmy – przez jego wstawiennictwo – w intencjach, które głęboko nosimy w naszych sercach. Zapraszamy więc jutro na godz. 17.00.

Dziękujemy siostrze Barbarze wraz z rodzinami z „Ochronki” za te piękne prace plastyczne o św. Janie Pawle II, które możemy podziwiać w kościele.

Po zmianach zarządzeń rządowych na Mszach św. i nabożeństwach może w naszym kościele uczestniczyć maksimum 15 osób. Przypominamy, że chcemy, aby każdy z parafian miał możliwość udziału we Mszy św. niedzielnej i przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Na poszczególne Msze św. w majowe niedziele zapraszamy więc szczególnie mieszkańców konkretnych Ról. W przyszłą niedzielę 24 maja zapraszamy mieszkańców Roli Mielcowej na Msze św. o godz. 7.30 i 9.30, mieszkańców Roli Zarębki Wyżne na Mszę św. o godz. 11.00, a mieszkańców Roli Zagrody Niżne na Msze św. o godz. 16.00 i 17.15. We własnym zakresie proszę jakoś podzielić się, aby nie wszyscy przyszli na jedną Mszę św.

Przypominamy, że w związku z pandemią jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, ale nie znaczy to, że inne przykazania kościelne w czasie epidemii też nie obowiązują. Chodzi tu szczególnie o przykazanie 3, które mówi: przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć komunię św. Nie wypełnienie przykazania kościelnego to grzech ciężki. Nie dotyczy to osób chorych i starszych, które nie opuszczają domu. Usilnie więc prosimy wszystkich parafian, którzy jeszcze nie byli do komunii wielkanocnej, aby to uczynili. Pandemia z tego nie zwalnia. Czas wielkanocny kończy się w tym roku 7 czerwca. U nas możliwość spowiedzi św. wraz z komunią św. w każdą sobotę w wyznaczonych godzinach albo w innym czasie po telefonicznym uzgodnieniu. Przed najbliższą niedzielą spowiedź w sobotę 23 maja w godz. 16.00 do 17.00. W czasie spowiedzi co 15 minut udzielamy Komunii św.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – tak zwane „dni krzyżowe”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Procesje do krzyży będą się odbywać po Mszach św. Będziemy się modlić Litanią do Wszystkich Świętych. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Szczególnie w tym roku potrzeba takiej naszej modlitwy, bo klęski żywiołowe zdarzają się coraz częściej, a w tym roku grozi nam dodatkowo wielka susza. W związku z tym w środę nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” między innymi o tym, jak niewiele brakowało, aby Jan Paweł II się nie urodził – o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. W gazecie wiele innych ciekawych artykułów dotyczących papieża.