Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021 r. – XXIX Niedziela Zwykła

Dziś Niedziela Papieska – z tej okazji przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na potrzeby fundacji „Nowe Tysiąclecie”.

Również dziś o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu inauguracja diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. Naszą parafię reprezentują pan Władysław Kędzior i pan Tomasz Marszałek. Trzecia osoba niestety się rozchorowała.

Przypominamy, że ze względu na remont dachu kościoła wszystkie Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz. 18.00 poprzedzone przez nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. W sobotę Różaniec św. po Mszy św. o godz. 6.45, a w niedziele o godz. 15.15.

Poniedziałek – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.
Środa – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
Niedziela – jak zapowiadaliśmy z okazji rozpoczynającego się Synodu Biskupów do puszek przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszych braci w wierze w Libanie.

Trwa miesiąc październik – miesiąc, w którym w sposób szczególny modlimy się na Różańcu św. I w tym szczególnym czasie chciałbym zaprosić w najbliższy piątek 22 października na godz. 19.00 wszystkich dorosłych mężczyzn na I Krzeczowski Różaniec Mężczyzn.  Bo do kogo się zwrócić o pomoc, by uczynić swoje małżeństwo trwałym, kochającym, szczęśliwym, wiernym, jeśli nie do Nich? Do kogo się modlić, by ochronić swoje małżeństwo od zdrady, rozpadu, kłótni, niechęci i zazdrości? Do Józefa i Maryi! A i jeśli jesteś kawalerem, do kogo się zwrócić, aby swoje życie uczynić sensownym i zadbać o swoją obecną rodzinę, ale by również zbudować w przyszłości rodzinę, która będzie Bogiem i miłością pełna? Do Józefa i Maryi! Zaczynamy męski szturm do nieba. Ze św. Józefem patronem mężczyzn i Matką Najświętszą wołamy o silną wiarę dla mężczyzn. Młodzieńcy i mężczyźni w każdym wieku połączmy się w modlitwie. Będziemy się wspólnie modlić Różańcem św. i wysłuchamy refleksji, co to znaczy być mężczyzną dziś. Zapraszam więc na wspólną modlitwę wszystkich dorosłych mężczyzn, bo chyba jeszcze nigdy nie była tak potrzebna modlitwa właśnie mężczyzn za własną rodzinę, za własną parafię i za całą naszą Polskę.

A jutro na godz. 17.15 na Różaniec św. zapraszamy wszystkie dzieci. Pięknie się modlicie codziennie, ale jutro jest dzień szczególny – międzynarodowy dzień modlitwy „Milion dzieci modli się na Różańcu”. Jutrzejszy dzień zgromadzi miliony dzieci na całym świecie na modlitwie różańcowej w intencji jedności i pokoju. Św. ojciec Pio mówił: „ Jeśli milion dzieci będzie modliło się na Różańcu, to świat napełni się pokojem”. Odpowiedzmy na to wezwanie i bądźmy jutro na naszej wspólnej modlitwie.

W tym tygodniu poczyniliśmy dalsze prace przy generalnym remoncie dachu naszego kościoła – zdjęcia są na bieżąco publikowane na naszym profilu na Facebooku. Módlmy się wszyscy o pogodę, bo czas nagli niestety. Na naszym profilu wszyscy mogli też zobaczyć, jak obecnie wygląda otoczenie naszego Krzyża. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu wygrabili resztę kamieni i je wywieźli. Zaczyna to wszystko wyglądać coraz ładniej.

Jan Paweł II mówił: “Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba”. Wyrazem naszej szczególnej pamięci o zmarłych są zamawiane Msze św. i wypominki. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Przypominamy, że wypominki roczne odczytywane są w każdą niedzielę przed Sumą oraz w każdy drugi piątek miesiąca przed wieczorną Mszą św., która odprawiana jest przez cały rok w intencji zmarłych wypominanych. Za zmarłych z wypominek jednorazowych będziemy się modlić 1 listopada na cmentarzu i podczas Różańca świętego od 2 do 6 listopada. Z tyłu kościoła można zabrać kartki do wpisywania zmarłych. Ofiara dowolna. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej – prosimy o wyraźne zaznaczenie, czy są to wypominki roczne czy jednorazowe.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika dla dzieci „Staś”, a w nim jak zwykle wiele ciekawych artykułów, zabaw, łamigłówek, kolorowanek związanych z listopadem, a więc z uroczystością Wszystkich Świętych, świętem narodowym czy uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Warto, aby dziecko miało ta gazetkę.