Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

Jak zapowiadaliśmy dziś przed kościołem zbiórka do puszek, która jest wsparciem Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w niesieniu pomocy potrzebującym chrześcijanom w Sudanie Południowym. Dziś natomiast obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich. W związku z tym we wszystkich kościołach ma być przeprowadzona kwesta na rzecz Święta Ubogich. Za tydzień więc będzie stała przed kościołem młodzież z puszkami i zbierała ofiary na ten cel.

Dziękujemy wszystkim za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebraliśmy  7 870 zł.  Bóg zapłać za hojność. Składka ta jest przeznaczona w całości na budowę naszego Domu Parafialnego.

Przypominamy, że od tygodnia w każdą niedzielę o godz. 15.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jest to czas na indywidualną modlitwę  ciszy, którą kończymy dziesiątkiem Różańca św. i litanią do św. Jana Pawła II. W roku jubileuszu 100-lecia urodzin świętego Papieża modlimy się za Ojczyznę, Kościół w Polsce, naszą parafię i nasze rodziny.

Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – po Mszy św. będziemy mogli uczcić jej relikwie przez ucałowanie.
Wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować panu Józefowi – naszemu organiście – za tą piękną i ofiarną posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
Niedziela – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego Aktu w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W najbliższą sobotę 23 listopada o godz. 10.00 kolejne spotkanie uczniów klasy VI w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Gościu niedzielnym” między innymi:  wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”.